محصولات دانلودی

علت خجالت وکمرویى چیست؟
جواب :  


  بروز این حالت با مجموعه‏اى از عوامل درونى شما مرتبط است. شناخت این عوامل مى‏تواند راه درمان و نجات از مشکل را به شما نشان دهد. راه شناخت این عوامل بررسى وضعیت خانواده و محیط تربیتى شماست برخلاف تصور تان انتقال کمرویى و خجالت از طریق توارث به شما بسیار بعید مى‏نماید . خواهید گفت: پس چرا من و پدرم هر دو خجالتى هستیم؟ پاسخ این است که شما رفتار پدرتان را به دلیل مساعد بودن شرایط تربیتى رونوشت کرده‏اید و ناخودآگاه همانند او رفتار مى‏کنید. زیرا این اصل را پذیرفته‏اید که آدمى کمرو هستید و دقیقا به علت همین پذیرش رفتارهایى متناسب با آن از خود بروز مى‏دهید. اکنون ما و شما به یک نتیجه مشترک رسیده‏ایم و آن این که منشأ کمرویى شما اعتقاد به این اصل است که: « من آدمى کم رو هستم ». درمان شما نیز وارونه کردن این اصل پذیرفته شده است. تا آن زمان که شما نتوانید جاى این اصل را با این اصل که :«من آدمى کمرو نبوده بلکه رفتارى معتدل و حساب شده دارم» عوض کنید وضع به همین منوال خواهد بود. اقدام شما در خواندن دعا در جمع و یا اذان گفتن کارى بسیار بجا و در مسیر درمان شما بوده است. آن را با تمام قوا ادامه دهید ولى انتظار نداشته باشید که دیدگاه دیگران با یک حرکت درباره شما تغییر کند. تعریف رفتار دیگران از شخصیت شما زمانى تفاوت پیدا خواهد کرد که تمام رفتارهاى شما به سمت تعادل حرکت کند. بنابراین شما با توکل بر خداوند و یقین به حصول نتیجه به برنامه ذیل عمل نمایید. ۱- از خداوند براى غلبه بر مشکلات خویش استمداد کنید. ۲- شب‏ها موقع خوابیدن و آرامش بدن این جملات را به آرامى تکرار کنید: من به هیچ وجه کمرو نیستم. من قادرم هر سخنى را که مى‏خواهم ابراز دارم. من از دیگران هیچ هراسى ندارم. من قادر خواهم بود آن گونه که دوست دارم باشم. ۳- سرکلاس و در هر محفل دیگر سخن خود را به هر صورت ابراز کنید هرچند دیگران به شما بخندند تحمل کنید و به پیش بروید. ۴- در برنامه‏هاى جمعى شرکت فعال داشته باشید. کوتاه سخن اینکه شما براى این که حتى به گوینده‏اى زبردست تبدیل شوید هیچ چیز کم ندارید تنها مانع شما باور شماست (باور به کمرویى و خجالتى بودن). این باور را عوض کنید همه چیز عوض خواهد شد. «إِنَّ اَللَّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَوْمٍ حَتَّى یُغَیِّرُوا ما بِأَنْفُسِهِمْ‏ . خداوند حال هیچ قومى را دگرگون نخواهد کرد تا زمانى که آن مردم حالشان را تغییر دهند» (سوره رعد آیه‏۱۱).

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

  • گروه اینترنتی خبرینه
  • هیچ
  • 47
  • ۱۴ آذر ۸۵
گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما