علی دایی: اگر مهدوی‌کیا و کریمی‌ آماده باشند، دعوت می‌شوندسرمربی تیم ملی فوتبال تصریح دارد، مهدی مهدوی‌کیا و علی کریمی در صورت‌ آماده بودن به تیم ملی دعوت خواهند شد.


علی دایی، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان چند روز پیش گفتگویی با سایت دبی اسپورت داشت که خبرگزاری فارس، دیروز مشروح آن را مخابره کرد. مرور فرازهایی از صحبت‌های دایی برای خوانندگان «جام‌جم» خالی از لطف نخواهد بود.


دایی با تواضع خاصی از پیشکسوتان خود یاد کرد و گفت: من شاگرد همه مربیان ایرانی هستم و آنها استادان من در این زمینه‌اند.

دایی بار دیگر نقش مسوولان رده‌بالای دولتی با توجه به شهرتش را در انتخابش به عنوان سرمربی تیم ملی رد کرد و با تاکید بر این که در گزینش نفرات تیم ملی قصد انتقام گرفتن از همبازیان سابق خود را ندارد، گفت: مطمئنا اگر مهدوی‌کیا و کریمی به لحاظ بدنی آماده و با برنامه‌های تاکتیکی ما تطبیق داشته باشند، آنها را در ترکیب تیم ملی ایران  خواهید دید. خط‌ مشی اول من برای انتخاب نفرات، آمادگی جسمانی بازیکنان است و هرگز به نام‌ها توجهی نکرده‌ام.

دایی درباره بحرانی که در ارتباط با علی کریمی در حاشیه تیم ملی رخ داد و او حتی پس از توصیه رئیس جمهور، کریمی را به تیم ملی دعوت نکرد، چنین توضیح داد: رئیس جمهور در واقع از فدراسیون فوتبال ایران خواست که علی کریمی آماده را ببخشند، اما به لحاظ فنی، من مسوولیت دارم و بازیکنانی را که آماده  نیستند، دعوت نخواهم کرد.


به دایی قول داده‌ام تیم ملی را حمایت کنم‌


 پیرلیت بارسکی، مربی جدید تیم فوتبال سایپا دیروز طی مراسمی در هتل همای تهران به نمایندگان رسانه‌های گروهی معرفی شد. در این مراسم، لیت بارسکی که علی دایی را به بکن باوئر ایران تشبیه می‌کرد، گفت: به او قول داده‌ام تیم ملی را حمایت کنم و با کمک دایی، به قهرمانی در هر ۳ جام لیگ قهرمانان آسیا، لیگ برتر و جام حذفی فکر می‌کنم.