علی دایی سرمربی موقت سایپا شد

سخنگوی تیم فوتبال سایپا پس از جدایی «ورنر لورانت» سرمربی آلمانی این تیم و شایعات پیوستن او به تیم کایزری اسپور ترکیه گفت: اگر لورانت تا پایان هفته به ایران بازنگشته و در تمرینات سایپا حاضر نشود رسما از او به فیفا شکایت خواهیم کرد.


مهدی احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: آن طور که از منابع موثق با خبر شدیم لورانت پس از مذاکره با مسوولان باشگاه کایزری اسپور ترکیه در تمرینات این تیم نیز حاضر شده و بازیکنان این تیم را تمرین داده است. با این وجود در تماسی که با مدیر برنامه‌های لورانت داشتیم او قرارداد رسمی لورانت با این باشگاه ترکیه‌ای را تایید نکرده و آن را شایعه دانست.


وی افزود: به هر صورت ما خواهان بازگشت این مربی آلمانی به سایپا هستیم و این موضوع را پیگیری خواهیم کرد. لورانت با باشگاه سایپا قرارداد رسمی داشته و بر اساس قوانین فیفا در صورت عدم بازگشت وی از این مربی آلمانی به فیفا شکایت خواهیم کرد و تا احقاق حق باشگاه از هیچ تلاش فروگذار نمی‌کنیم.


احمدی درباره‌ی شایعات اخیر مبنی بر سرمربیگری علی دایی نیز به ایسنا گفت: هنوز درباره‌ی مربیگری دایی به جمع بندی نهایی نرسیده‌ایم. این بستگی به تصمیم مدیرعامل و اعضای هیات مدیره باشگاه دارد و تا زمانی که هیات مدیره تشکیل جلسه ندهد هیچ چیز مشخص نخواهد بود. به احتمال فراوان جلسه اضطراری هیات مدیره ظرف امروز و فردا تشکیل و سرمربی جدید سایپا معرفی خواهد شد.


وی ادامه داد: با توجه به تجربه و سابقه فراوان علی دایی تا زمان معرفی سرمربی جدید این بازیکن فعلا هدایت تیم را بر عهده داشته و تمرینات زیر نظر او برگزار خواهد شد.


سخنگوی باشگاه سایپا تاکید کرد: با توجه به این که احتمال می‌دهیم لورانت دیگر به ایران بازنخواهد گشت از همین امروز به دنبال بررسی شرایط گزینه‌های سرمربیگری سایپا هستیم. دایی نیز یکی از این گزینه‌هاست و فعلا در مورد سایر گزینه‌های مورد نظر خود صحبت نخواهیم کرد.