علی دایی لباس تیم ملی را تأمین می کنه؟
گزارشی از تهیه پوشاک تیم ملی ایران


بار دیگر، لباسی که دوستش داریم


خبرگزاری فارس: در روزهای بی‌خبری از تیم ملی فوتبال ایران، لباس این تیم به موضوعی برای هواداران تبدیل شده که با ابهاماتی روبروست.


به گزارش خبرگزاری فارس، تیم ملی فوتبال ایران از پوشاک تولیدی علی دایی استفاده می‌کند؛ اتفاقی که برخی ابهامات را ایجاد کرده است. برخی مدعی هستند سرمربی تیم ملی با استفاده از نفوذ خود توانسته مسئولان فدراسیون را مجاب کند که از تولیدی وی خرید کنند.
این در حالی است که مجید ساعدی فر، یکی دیگر از تولید کنندگان پوشاک ورزشی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار داشت: با علی کفاشیان و مهدی محمد نبی رئیس و دبیر فدراسیون مذاکراتی انجام دادم. به آنها پیشنهاد دادم که حاضرم یک سال پوشاک تیم ملی را به صورت رایگان تامین کنم و سر این موضوع به توافق رسیدیم؛ اما نمی‌دانم چه اتفاقی رخ داد که سراغ تولید کننده دیگری رفتند.
وی افزود: مسئولان فدراسیون بارها عنوان کرده بودند که شرایط مالی خوبی ندارند و من هم حاضر بودم به آنها به طور رایگان لباس بدهم؛ اما پس از آنکه به سراغ تولید کننده دیگری رفتند، پیگیر موضوع نشدم که چرا چنین اتفاقی رخ داده است.
این تولید کننده لباس ورزشی عنوان کرد: آنطور که شنیده ام، ابتدا برای خرید پوشاک تیم ملی در فدراسیون بودجه تعیین می‌شود، سپس اجناس را تحویل می‌گیرند و بعد بابت پوشاک تحویل گرفته شده پول پرداخت می‌کنند. آن هم در شرایطی که طبق قراری که با فدراسیون گذاشتم، مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان پارچه برای تولید لباس تیم ملی خریدم که اکنون روی دستم مانده است. کاش مسئولان فدراسیون حرفه‌ای تر با من برخورد می‌کردند تا دچار چنین زیانی نشوم.
در مورد رقم قرارداد پوشاک دایی با فدراسیون رقم دقیقی نمی‌توان پیدا کرد؛ اما هر رقمی که فدراسیون برای خرید پوشاک تیم ملی پرداخت می‌کند، قابل تامل است. وقتی یک تولید کننده حاضر است پوشاک رایگان به تیم ملی بدهد، چرا از دریافت کالا طفره رفته اند؟ البته اگر هم پولی پرداخت نشده، چه چیز باعث می شود تا با چنین ابهاماتی مواجه شویم؟
ساعدی فر تاکید می‌کند به دلیل آنکه تیم ملی در مقدماتی جام جهانی قرار دارد و امکان حضور در این رقابت‌‌ها را دارد، حاضر شد پوشاک رایگان در اختیار فدراسیون قرار بدهد؛ به امید آنکه پس از صعود جام جهانی از فروش بیشتر پوشاک خود سود بیشتری دریافت کند.

* درخشان: فدراسیون با دایی قرارداد نبسته است
رئیس کمیته بازاریابی فدراسیون گفت: برای دریافت پیراهن‌های تیم ملی با علی دایی قرارداد نبسته‌ایم.
محمد درخشان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مورد اینکه گفته می شود فدراسیون با وجودی که تولیدی پیراهن مجید قصد ارائه رایگان پیراهن به فدراسیون را داشته، از تولیدی دایی با هزینه این پیراهن‌‌ها را تامین کرده‌اند، اظهار داشت: از قضیه تولیدی مجید خبری ندارم؛ اما با دایی نه توافقی شده و نه قراردادی بسته‌ایم.
وی افزود: تا این لحظه با هیچ تولیدی قرارداد نبستیم چون منتظر یک قرارداد مناسب هستیم. مبالغی که بعضی شرکت‌ها پیشنهاد می‌دهند، مناسب نیست.
درخشان تصریح کرد: مثلا شرکت‌های آدیداس، پوما و نایک یک دوره زمانی را برای ارائه لباس‌هایشان پیشنهاد می‌دهند؛ اما مبلغی که می‌خواهند به صورت نقد یا غیر نقد در اختیار ما قرار دهند، خوب نیست.
وی از مذاکره‌های شرکت خارجی خبر داد و گفت: شرکت‌های داخلی چون تا به حال پیشنهادی به فدراسیون نداده‌اند، با شرکت‌های خارجی مذاکره کرده‌ایم. داخلی‌ها معمولا پیشنهاد فروش یا لباس رایگان را می‌دهند.
رئیس کمیته بازاریابی فدراسیون در پاسخ به اینکه استفاده رایگان برای تیم ملی چه موردی دارد، عنوان کرد: تیمی که به دور دوم مقدماتی جام جهانی راه پیدا کرده و می‌خواهد به جام جهانی برسد، صرف این که ۵۰ میلیون تومان لباس رایگان بگیرد، جالب نیست. درست است وضعیت مالی فدراسیون خوب نیست؛ اما ۵۰ میلیون فرقی ندارد.
درخشان درباره مجید ساعدی فر که قصد داشته به صورت رایگان به فدراسیون پیراهن‌های تیم ملی را بدهد، اظهار داشت: با این شخص ارتباطی نداشتم. اگر این شرکت علاقه‌مند است و می‌خواهد حامی باشد، باید درخواستش را رسما اعلام کند.