علی دایی یک‌میلیارد تومان می‌خواهد!

خبرآنلاین:پرونده شکایت علی دایی علیه فدراسیون فوتبال توسط کمیته انضباطی در دست بررسی است.

شک نکنید رأی صادره به سود سرمربی تیم پرسپولیس خواهد بود؛ چرا‌که براساس آیین‌نامه انضباطی فدراسیون فوتبال زمانی می‌تواند با مربی قطع همکاری کند که قراردادش پایان یافته باشد یا با او توافق کند در حالی که فدراسیون فوتبال بدون توافق با علی دایی او را از کار برکنار کرد و حتی برای او مراسم تودیع ترتیب نداد.

واقعیت این است که فدراسیون فوتبال آهی در بساط ندارد که بابت سال دوم و سوم قرارداد خود با علی دایی به این مربی غرامت بدهد و به احتمال قوی این پرونده با وساطت علی سعیدلو، رئیس سازمان تربیت‌بدنی فیصله خواهد یافت. البته فدراسیون فوتبال برای اینکه علی دایی را متقاعد به صرفنظر از شکایت خود کند می‌خواهد به سرعت طلب شرکت تولیدی علی دایی را پرداخت کند.

قرارداد علی دایی با فدراسیون فوتبال سالی ۶۰۰میلیون تومان بوده که قرار بوده مبلغ قرارداد در سال‌های دوم و سوم با توافق طرفین مشخص شود اما در فوتبال و در بدترین شرایط سالانه ۲۰درصد بر مبالغ قراردادها افزوده می‌شود. در چنین شرایطی اگر علی دایی از تیم‌ملی اخراج نمی‌شد در سال دوم ۷۲۰میلیون تومان و در سال سوم ۸۶۴میلیون تومان و در مجموع یک‌میلیارد و پانصد و هشتاد و چهار میلیون تومان از فدراسیون فوتبال می‌گرفت.

به هر صورت این مبلغ سوخت شد و بعید به نظر می‌رسد این مبلغ به عنوان غرامت به علی دایی پرداخت شود. هرچند حق با علی دایی است اما یقین بدانید این پول به علی دایی پرداخت نخواهد شد.