عملیات عمرانی تونل رسالت، بعد از گذشت ۹ سال به پایان رسید
مدیر عامل سازمان فنی عمرانی شهرداری تهران در گفت و گو با فارس:


عملیات عمرانی تونل رسالت، بعد از گذشت ۹ سال به پایان رسید


خبرگزاری فارس: مدیر عامل سازمان فنی عمرانی شهرداری تهران با اشاره به گذشت حدود ۹ سال از آغاز عملیات عمرانی تونل رسالت گفت: بالاخره عملیات عمرانی این تونل به اتمام رسید.


سید مسعود نصر آزادانی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی فارس افزود:اکنون در حال نصب تجهیزات ایمنی و سیستم روشنایی تونل رسالت هستیم.
وی درمورد نصب جت فن‌های تونل رسالت نیز گفت: طبق قراداد بسته شده با یک شرکت اسپانیایی قرار است،تعدادی از این جت فن‌ها وارد ایران شود و تا ۱۵ تیرماه این جت فن‌ها نصب می‌شود.
به گفته مدیر عامل سازمان فنی عمرانی شهرداری تهران، ۲۹ روز دیگر تونل رسالت آماده بهره‌برداری است.
به گزارش فارس تاسیساتی که در این تونل نصب می شود شامل ژنراتور اضطراری ۱۲۰۰ کیلوواتی، سیستم روشنایی با حدود ۱۲۰۰ پروژکتور ۴۰۰ و ۲۵۰ وات، دوربین های کنترل ترافیک با امکان شمارش خودرو ، سیستم تصویری و صوتی ، تجهیزات اعلام حریق اتوماتیک و سیستم اطفاء حریق ، سیستم تهویه اتوماتیک در حالت عادی با کنترل اسید کربن، اکسید ازت و گرد و غبار ، سیستم تهویه دود در وضعیت اضطراری آتش سوزی و موتور خانه پمپاژ آب و .. است.
بر اساس این گزارش تونل رسالت با ۱۹۰۰ متر طول ، دارای دو تونل باند رفت و برگشت با سه خط عبوری است که طول تونل بزرگ ۸۴۰ مترو تونل کوچک ۱۵۰ متراست و دهانه داخلی تونل ها ۵/۱۳ متر ، قطر حفاری ها ۹/۱۶ متر و شیب طولی خط پروژه در تونل های بلند ۷/۲ درصد و در تونل های کوتاه ۴ درصد پیش بینی شده است و جهت تامین تردد در امتداد بزرگراه آفریقا یک پل به طول ۸۱ متر و عرض ۱۰ متر اجرا خواهد شد.