محصولات دانلودی

عنوان سرویس ارزش افزوده در قبوض موبایل تغییر کرد

اپراتور اول ارتباطی طی پیامکی به مشترکان دائمی خود اعلام کرد که “از این دوره در صورتحساب عنوان «ارزش افزوده» به «خدمات مبتنی بر محتوا» تغییر یافته است”.

تغییر ارزش افزوده در قبوض موبایل

ردیف سرویس ارزش افزوده مربوط به پیامک‌هایی است که محتوای پولی را دست مشترکان موبایل می‌‌رساند در حالیکه اغلب مردم از آن‌ها به عنوان پیامک تبلیغاتی اسم می‌‌برند.

پیامک‌‌های تبلیغاتی و انبوه متفاوت از پیامک‌‌های ارزش‌افزوده است.

تفاوت اصلی هم از رایگان بودن پیامک‌‌های تبلیغاتی و هزینه‌دار بودن پیامک‌‌های ارزش‌افزوده نشأت می‌‌گیرد به این شکل که ارزش‌افزوده‌‌ها عمدتا در قالب مسابقه یا ارائه خدمات و اطلاعات به مشترکان، ارائه می‌‌شوند.

در حال حاضر شرکت‌‌های تأمین کننده محتوا (CP) و خدمات ارزش افزوده‌ای وجود دارند که در قالب کسب‌وکارهایی مستقل با اپراتورهای موبایل همکاری می‌‌کنند و از بستر ارتباطی آن‌ها برای توزیع محتوا و خدمات ارزش افزوده جهت ترافیک آفرینی برای اپراتور و کسب درآمد برای خود استفاده می‌‌کنند.

نظارت بر فعالیت و حتی محتوای این شرکت‌‌ها اصولا با اپراتورهای موبایل و وزارت ارتباطات نیست و وزارت ارشاد باید بر کار محتوایی و فعالیت انها طبق دستور شورای عالی فضای مجازی رسیدگی کند.

بنابراین ردیف هزینه‌ای سرویس ارزش افزوده هم به اپراتورها مربوط نمی‌شود و در جیب CPها می‌‌رود.

پیش از این و در اواسط فروردین ماه محمدعلی پورمختار -رئیس کمیسیون اصل نود مجلس نهم- با اشاره به تخلف یکی از اپراتورهای موبایل در محاسبه صورتحساب مشترکان گوشی موبایل، گفته بود که این اپراتور تا یک ماه گذشته از مشترکان خود هزینه “مالیات بر ارزش افزوده” دریافت می‌‌کرد که در واقع هزینه پیامک‌هایی بوده که خود اپراتور برای مشترکان ارسال می‌‌کرده است.

وی همچنین عنوان کرد: موضوع استرداد پول‌‌های گرفته شده از مردم در دستور کار کمیسیون است و ما این تخلف را از راه سازمان پشتیبانی از مصرف کنندگان و دیوان محاسبات کشور پیگیری می‌‌کنیم.

سوالی که بعد از این اظهارات پیش آمد و تسـنیم مفصل به آن پرداخت، این بود که کجای قبوض گوشی موبایل چنین بند هزینه‌ای مشاهده می‌‌شود؟!

بنابراین احتمال داده شد که منظور رئیس این کمیسیون ردیف “مالیات و عوارض” که طبق قانون تمامی اپراتورها باید از مشترکان‌شان دریافت کنند و به حساب دولت بریزند یا ردیف “سرویس ارزش افزوده” بوده است که این بند هم مشمول خدمات پیامک ارزش افزوده می‌‌شود و ارتباطی به اپراتورها ندارد.

بعد از طرح چنین ابهامی، عملا موضوع مطرح شده از سوی رئیس کمیسیون مذکور در دوره قبلی مجلس مسکوت ماند.

با این حال که به نظر می‌‌رسید اشتباهی در اظهارات نمایندگان مجلس گذشته صورت گرفته اما اکنون اپراتور اول ارتباطی با دارا بودن بیشترین مشترکان دائمی موبایل در کشور (دریافت کنندگان صورتحساب‌‌های دوره‌ای)، اصلاحیه‌ای روی عنوان این ردیف هزینه‌ای ایجاد کرده است تا برداشت اشتباهی صورت نگیرد.

تسنیم

اخبار مرتبط:

چگونه قبض موبایل را قسطی پرداخت کنیم؟

ماجرای درآمد عمومی دولت در قبض‌‌های موبایل

لغو کارمزد بانکی برای قبض گوشی موبایل

انتشار قبض گوشی موبایل درسایت شرکت

شرایط پرداخت اقساطی قبض‌‌های موبایل

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۹ June 2016 | 6:50 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
حراجی و تخفیف ویژه برای محصولات دانلودی
-------------------------------------------

گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما