عکس های دیدنیتصویری از یک شرکت کننده جشن مشهور گاودوانی شهر پامپلونا در اسپانیا که زیر شاخ و دست و پای گاو زخمی شده است. در جشن گاودوانی امسال شهر پامپلونا علی رغم این که چندین نفر مجروح شدند اما این جشن سنتی تلفاتی در برنداشت.

تصویری تلفیقی از فروشگاه هایی در شهرهای مختلف اروپایی که به دلیل بحران مالی که در آغاز سال ۲۰۰۹ به اوج خود رسیده بود اعلام حراج جزیی یا کلی و یا تعطیلی فروشگاه خود را کرده اند.

تصویر صف طویلی از مسلمانان کشمیری در حال برگزاری نماز عید سعید فطر در شهر سرینگر، پایتخت تابستانی ایالت جامو و کشمیر هند.

منظره جالبی از والدین چینی که در سالن ورزشی دانشگاه شهر ووهان در استان هوبئی روی زمین خوابیده اند. آنها والدین دانشجویانی هستند که باید نخستین نیم سال تحصیلی خود را در فردای این روز آغاز کرده و والدین برای همراهی آنها از نقاط مختلف به شهر ووهان آمده اند و به دلیل نداشتن جایی برای خواب در سالن ورزشی دانشگاه خوابیده اند.

تصویر کاروان بازیکنان تیم فوتبال بارسلونا پس از پیروزی در فینال لیگ قهرمانان اروپا و کسب جام قهرمانی که به بارسلونا بازگشته و هزاران هزار نفر از مردم از آنها استقبال می کنند.

نصویر هوایی تراکتورهایی که مخازن پر از شیر را حمل کرده و میلیون ها لیتر شیر را در مزرعه ای تخلیه می کنند. در اواخر سال جاری میلادی دامداران اروپایی در بسیاری از کشورهای اروپا در اعتراض به ارزانی قیمت شیر و لبنیات ده ها میلیون شیر را این گونه به هدر دادند.

تغییرات آب و هوایی اکنون به بزرگترین مشکل بشر مبدل شده است. بویژه کشورهای جزیره ای و نیز کشورهایی که سواحل آنها پست است بیش از سایر کشورها در معرض خطر بالا آمدن آب اقیانوس ها قرار دارند. دولت مالدیو برای نشان دادن نگرانی اش از بالا آمدن آب اقیانوس که می تواند خاک این کشور جزیره ای را زیر آب ببرد یکی از جلسات کابینه خود را در زیر آب دریا برگزار کرد.

منظره جالب شادی مقامات سیاسی و چهره های مشهور ورزشی برزیل پس از انتخاب شهر ریودوژانیرو به عنوان میزبان بازیهای المپیک سال ۲۰۱۶.

دزدان دریایی سومالیایی در سال ۲۰۰۹ نیز تقریبا هر روز جزو تیترهای رسانه های دنیا بودند. در این تصویر سربازان پرتغالی سازمان ناتو یک قایق حامل دزدان دریایی را متوقف و آنها را دستگیر کرده اند.

سیلویو برلوسکنی در سال ۲۰۰۹ سال چندان خوبی را پشت سر نگذاشت. لغو مصونیت قضایی، طلاق همسر، رسوایی های مالی، فساد اخلاقی و سرانجام در اوایل ماه دسامبر آخرین ماه این سال که توسط مردی در شهر میلان مورد حمله قرار گرفت و به شدت از ناحیه صورت مجروح شد.

تصویر چند توریست که پس از رسیدن به بندر ونیز و مواجهه با بالا آمدن سطح آب چمدان خود را به دوش گرفته و به سوی هتل های خود می روند.

منظره میدان مشهور سان مارکو که پس از بالا آمدن بی سابقه آب در کانال بزرگ ونیز به زیر آب رفته است.

تصویر یکی از کافه رستوران های میدان سان مارکو که صندلی ها و میزهای آن بدون مشتری روی آب شناورند.

تصویر یک جوان ونیزی که در نبود قایق های سنتی ونیز به نام گوندولا یک قایق کنترل از راه دور را در سطح کانال مجاور میدان سان مارکو به حرکت درآورده است.

تصویر جالب مردی که لباس بابا نوئل پوشیده و سوار بر یک گوندولا از کانال بزرگ ونیز عبور می کند.

صاحب یک فروشگاه علی رغم این که کوچه های ونیز را آب گرفته است و خبر چندانی از توریست ها نیست سردر فروشگاه خود را به مناسبت جشن نوئل و سال نو تزیین می کند.

تصویر پل مشهور پونته دلا پاگلیا در شهر ونیز که بخشی از آن زیر آب فرو رفته است. بارش شدید باران و برف بی سابقه در هفته گذشته در ونیز و بخش هایی از ایتالیا موجب بالا آمدن آب در این بندر زیبا شد.

توریست ها از جمله این توریست های آسیای شرقی هنگام ورود به ونیز با مشاهده کوچه های آب گرفته متعجب شدند و ناگزیر از چکمه هایی پلاستیکی که در عکس مشاهده می شود استفاده کرده و علی رغم این چکمه ها باید از روی پل های موقت چوبی به هتل خود بروند.

تصویر یک پدربزرگ ونیزی که نوه اش را در قایقی نشانده و او را برای خرید به همراه خود می برد. مردم ونیز علی رغم بالا آمدن آب روحیه و شادابی خود را از دست نداده و ضمن برگزار کردن جشن نوئل در تدارک برگزاری جشن سال نو هستند.

منظره جالب تزیینات سقف یک گالری منتهی به میدان مشهور سان مارکو به مناسبت جشن سال نو و دو مرد که از این گالری آب گرفته عبور می کنند.