محصولات دانلودی

غفلت خودی‌ها و سیاه‌نمایی غربی‌ها درباره جمکران


در حالی که این روزها اظهارات توهین‌آمیز پاپ، خشم مسلمانان را برانگیخته، تحلیلگران معتقدند، در برخی موارد غفلت خودی‌ها، زمینه‌ساز سیاه‌نمایی در افکار عمومی جهان علیه مسلمانان می‌شود.

به گزارش خبرنگار «بازتاب»، روز نیمه شعبان، شبکه «دیسکاوری‌»، گروهی ده نفره را برای پوشش تصویری حضور میلیون‌ها نفر در مسجد جمکران، روانه این مکان کرد.

عوامل این شبکه با سوءاستفاده از اعتماد مسئولان مسجد جمکران و با تصویربرداری‌های غیرمتعارف، چهره‌ای منفی و سیاه از این مسجد به مخاطبان القا کردند.محور اصلی این تصاویر، زمین‌های خالی اطراف مساجد، صف‌های چند صدنفره برای گرفتن غذا و چاه جمکران بود.
تنها اقدام مسئولان مسجد در نظارت بر فعالیت این گروه، همراه کردن خبرنگار سابق یکی از روزنامه‌ها در قم با آنان بود که با وجود این، فرصت مناسبی برای تصویرسازی منفی از اعتقادات مذهبی توسط این گروه آمریکایی فراهم شد و با وجود آن‌که هم‌زمان با حضور گروه «دیسکاوری»، چندین مجلس وعظ و سخنرانی با حضور ده‌ها هزار نفر در مسجد جمکران برپا شده بود که دوربین‌های این شبکه، هیچ تصویری از این مجالس ضبط نکردند.

تنها نتیجه مستند ضبط‌شده از این مسجد، آن‌که کشورهای اسلامی، مسلمانان را گرسنه نگه می‌دارند تا پس از به جای آوردن فرایض دینی، در صف‌های طویل، یک وعده غذایی بگیرند.همچنین مسئله انتظار و مهدویت، تنها به نامه‌نگاری از طریق یک چاه خلاصه شده است.

در حالی که در سال‌های گذشته، ایران بارها ضربه اعتماد به خبرنگاران خارجی همچون «کریستین امانپور» را خورده است، معلوم نیست اجازه ورود مدیریت نشده به این گروه‌ها با چه توجیهی صادر شده است.
گذشته از این، نبود نظارت دقیق متولیان مسجد جمکران بر فعالیت این گروه، جای تعجب دارد!

در روزهای گذشته، توهین پاپ، خشم مسلمانان را بار دیگر شعله‌ور کرد، اما باید دید زمینه‌سازی افکار عمومی غرب در پذیرش این توهین‌ها، از سوی چه افرادی انجام می‌شود.

گفتنی است، سال گذشته نیز «بازتاب» در ایام شعبان به مسئله اغراق در مکان‌های مذهبی به ویژه مسجد جمکران هشدار داده بود.


خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

  • گروه اینترنتی خبرینه
  • هیچ
  • 28
  • ۲۶ شهریور ۸۵
گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما