غم و اندوه ایرانیان در سایه خوشحالی مکزیکی‌ها
غم و اندوه ایرانیان در سایه خوشحالی مکزیکی‌ها


خبرگزاری فارس: تمامی هواداران تیم ملی فوتبال ایران بعد از شکست در دیدار برابر مکزیک، با حالتی غم زده ورزشگاه را ترک کردند و اکنون آن شور سابق را ندارند و انتظار دیدار برابر پرتغال را می‌کشند.


به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به آلمان، تماشاگران ایران پس از شکست ۳ بر برابر تیم ملی مکزیک با حالتی گریان و ناراحتی بسیار ورزشگاه نورنبرگ را ترک کردند.
احمد سلطانی، هوادار ۳۷ ساله می‌گوید: “بیشتر تماشاگران از راه های بسیار دور و با پرداخت هزینه های کلان خود را به آلمان رساندند که متاسفانه با این شکست همه ما ناراحت هستیم.” وی می‌افزاید: :قلب ما برای ایران می تپد و انتظار داریم بازیکنان نیز با تمامی وجود برای ایران بازی کنند؛ در حالی که برابر مکزیک در نیمه دوم خیلی ضعیف بازی کردیم.”
یک خانواده ایرانی دیده نیز برای دیدن بازی‌ها وارد آلما نشده‌اند که تمامی اعضای آن با حالتی افسرده، در شهر می‌گردند. وقتی از پدر خانواده راجع به شرایط دیدار برابر مکزیک سؤال می‌کنیم، چنین پاسخ می‌گوید: “بازیکنان بازی را خیلی خوب شروع کردند و فرصت های زیادی برای گلزنی داشتند؛ اما به نظر می رسد تیم در خط حمله مشکل دارد چرا که فرصت ها به راحتی از دست رفتند.” علی یوسفی ادامه می‌دهد: “فوتبال میدان خوبی برای نشان دادن قدرت و فرهنگ ایران به جهانیان است. می‌بایستی از چنین فرصتی به خوبی استفاده کرد که متاسفانه با اشتباهات فردی ما مغلوب مکزیک شدیم.”
غم و اندوه از چهره های هواداران ایرانی حاضر در محل اقامت تیم ملی فوتبال به خوبی پیدا است؛ زمانی که به راه آهن شهر رسیدیم، ایرانی های مغمومی را می‌بینیم که با چشم های اشکبار برای رسیدن قطار در صف ایستاده‌اند.
مهدی رستمی، ایرانی ساکن امریکا با دیدن کارت های خبرنگاری به یک باره لب به سخن می‌گشاید و این چنین درد دل هایش را بیان می‌کند: “برای تماشای بازی تیم ملی مسافت های طولانی را طی کرده ایم؛ اما متاسفانه خیلی راحت برابر مکزیک شکست خوردیم و سر خورده به خانه بازگشتیم.” وی با اشاره به بازی بعدی تیم ملی می‌گوید: “پرتغال تیم بسیار قدرتمندی است و کار دشواری مقابل آنها داریم؛ اما آرزو می کنم که بتوانیم آنها را شکست بدهیم تا برای صعود به مرحله بعدی امیدوار شویم.”
اکنون ایرانیان حاضر در آلمان با ناراحتی از شکست در دیدار برابر مکزیک، در انتظار دیدار برابر پرتغال هستند؛ در حالیکه مکزیکی ها با خوشحالی از صعود می‌گویند و این فلسفه فوتبال است. فوتبال فرصت اندکی به هر تیمی می‌دهد. اکنون نگاه‌ها به دیدار برابر پرتغال است؛ امیدواریم آخرین فرصت را به راحتی از دست ندهیم.