غول برره: برگشتم، چون همسرم گفت + عکس

برگشتم، چون همسرم دوست نداشت آنجا زندگی کنیم!

بیا بریم دشت کدوم دشت؟ همون دشتی که خرگوش خواب داره آی بله بچه صیاد به پایش دام داره آی بله… به محض اینکه آهنگ تیتراژش شروع می‌شد، اگر لیوان آب دستت بود، زمین می‌گذاشتی تا زودتر خودت را به تلویزیون برسانی و یک قسمت دیگر از سریال شبهای برره را نگاه کنی. یادتان می‌آید، آن قسمت به یاد ماندنی را که همه‌ی اهالی برره شبها از صدای فریادهای عجیب و غریب یک غول و دیدن سایه‌اش روی دیوارها وحشت می‌کردند و جرئت نداشتند پایشان را از خانه بیرون بگذارند؟ حتما بقیه‌اش را هم خاطرتان هست که آخر سر معلوم شد آن غول، کسی نیست جز برادر گمشده‌ی شیرفرهاد که در جستجوی پدرش سر از برره درآورده بود و اینهمه باعث ایجاد رعب و وحشت اهالی روستا شده بود. اما نکته‌ی جالبی که در مورد پسر گمشده‌ی خان پایین برره وجود داشت قد بلند و هیکل بزرگش بود که حسابی جلب نظر می‌کرد و مخاطبین را از دیدن این چهره‌ی جدید و ناشناخته‌ی تلویزیونی به تعجب وا می‌داشت.
احمد ایراندوست با قد دومتر و ده سانتی متر، ایفاگر نقش غول برره است. کسی که این روزها در برنامه‌ی طنز خنده بازار هم مهمان خانه‌های ما شده. او که برعکس قد و قواره‌اش آدم بسیار آرام و خوش اخلاقی است، متولد۱۳۴۹ آبادان است و یک دختر دارد که قد همه‌ی دنیا دوستش دارد. بد نیست بدانید ایراندوست قبلا قهرمان بوکس بوده که شکستگی فک، مانع ادامه‌ی حرفه‌ای این ورزش برای او شده. نکته‌ی جالب درباره زندگی ایراندوست این است که او ۲۸ سال در آمریکا زندگی کرده و در این مدت، ۱۹ سال محافظ شخصی افراد مشهوری چون آمیتاب باچان، نیکلاس کیج و… بوده! او که از کودکی به کارهای پرهیجان علاقه‌ی خاصی داشته، از شغل قبلی خود به عنوان یک کار حرفه‌ای یاد کرده و یادآوری می‌کند که برای داشتن این شغل فقط ۶ ماه دوره‌های روانکاوی گذرانده!
ایراندوست که به پنج زبان زنده‌ی دنیا مسلط است، بعد از آمریکا ساکن دوبی شده بوده و کار محافظت از جان یکی از شیوخ عرب را بعهده داشته. ولی با وجود وضعیت مالی بسیار مناسب و شرایط زندگی عالی، به یکباره تصمیم به بازگشت به کشورش را می‌گیرد. علت بازگشت او فقط یک چیز است: عشق و علاقه و احترام به همسر مهربانش. ایراندوست بعد از وصلت با همسرش که زنی متدین و خواهر دو شهید بزرگوار است، و پس از همفکری با او به این نتیجه می‌رسد که جو حاکم بر کشورهای دیگر با روحیه و عقایدشان سازگار نیست و چه جایی بهتر از ایران که به آن برگردند و بقیه عمر را با آسایش خاطر سپری کنند؟ بنابراین بعد از این تصمیم سرنوشت‌ساز، از شغل خود استعفا داده و راهی میهن می‌شود. دست روزگار او را بعد از چند تجربه بازیگری در خارج از کشور، بار دیگر به سمت بازیگری می‌کشاند و اینطوری می‌شود که در یک شب سرد زمستانی، ناگهان، غول مهربان برره در جستجوی گمشده‌اش سر از جعبه‌ی جادویی تلویزیون درمی‌آورد!