فاطمه گودرزی: حاضرم بخاطر حفظ خانواده ام بازیگری را رها کنم

“فاطمه گودرزی” بازیگر سینما،تئاتر و تلویزیون که به تازگی بازی در سریال “فاصله ها” را به پایان برده است در گفتگویی به جایگاه زن در تلویزیون، زوایای شهرت و اولویت داشتن خانواده اش نسبت به بازیگری پرداخت.
به گزارش سرویس فرهنگ و هنر جهان، وی در پاسخ به این سئوال که چه چیزی باعث شد که به بازیگری علاقه‌مند شوید، میل به دیده شدن شما را به این حرفه کشاند یا …؟!می گوید:

شاید باورتان نشود ولی در آن شرایط به تنها چیزی که فکر نمی‌کردم همان شهرت یا به قول خودتان دیده شدن بود. اصلاً آن زمان بازیگرها انگیزه‌شان از ورود به این حرفه این نبود.

نگاه ما در آن دوران به بازیگری یک جور عشق و بازی حرفه‌ای بود شاید به این خاطر که در آن مقطع جامعه بازیگری محدودتر بود و آدم‌هایی که وارد آن می‌شدند نگاه‌شان به این مقوله حرفه‌ای تر بود.

آن زمان من حتی به شهرت فکر هم نمی‌کردم فقط حسی توأم با عشق بود که من را با سرعت زیاد به سمت بازیگری سوق داد.

بازیگر سریال فاصله ها همچنین در ادامه و در پاسخ به این پرسش که شهرت جزو لاینفک بازیگری و چیز جدا ناپذیری از این حرفه است. وقتی برای اولین بار طعم شهرت را احساس کردید چه حسی داشتید، خجالت، افتخار، خوشحالی، ناراحتی یا …؟!گفت:

این از آن احساس‌هایی است که نمی‌توانم خیلی راجع به آن حرف بزنم و حسم را در آن مورد توضیح بدهم، بعد از فیلم «می‌خواهم زنده بمانم» بود که مردم من را به طور کامل شناختند و با انگشت در خیابان نشانم می‌دادند.

یادم است اولین بار داشتم در خیابان راه می رفتم که چند خانم به سراغم آمدند، کلی سؤال از من راجع به فیلم کردند بعد خواستند با من عکس بگیرند و امضا و این جور حرف‌ها. آن لحظه واقعاً‌ حس عجیبی داشتم که تا آن روز نظیرش را تجربه نکرده بودم، حسی بین خوشحالی و خجالت.

حس مورد توجه قرار گرفتن در ضمیر ناخودآگاه انسان‌ها وجود دارد و آنها از اینکه در کانون توجه قرار بگیرند بدون تردید لذت می‌برند اما من همواره دوست داشتم در عین حال که با مردم هستم از کنار آنها بودن نیز لذت ببرم.

البته همیشه سعی داشتم خودم و زندگی شخصی‌ام را از آماج حاشیه در امان نگه دارم. شاید باورتان نشود اما حفظ کانون و کیان خانواده برای من به مراتب بالاتر از هر چیز دیگری قرار دارد به همین خاطر آمادگی این را کاملاً دارم که به خاطر حفظ خانواده‌ام و زمانی که احساس کنم شغل من به آنها ضربه‌ای وارد می‌کند آن را رها کنم.


وی در گفتگو با جوان ادامه داد:این مسأله برای خیلی از دوستانم هم جالب است. اتفاقاً‌ من به حرفه‌ام خیلی هم دلبسته هستم اما وابسته نیستم و می‌توانم بین خانواده و حرفه‌ام بدون تأمل خانواده‌ام را انتخاب کنم.

به نظر من خانواده با ارزش‌ترین چیز هر انسان است و آنها باید درحفظ آن کوشا باشند نه اینکه با کوچک‌ترین اتفاقی قید آن را بزنند. من با وجود عشقی که به بازیگری داشتم زمانی که همسرم ازدواج کردم به او گفتم هر وقت دوست داری یا احساس کردی بازیگری به زندگی مشترکمان لطمه می‌‌زند به من بگو تا برای همیشه آن را رها کنم… و هنوز هم روی حرفم هستم ولی خب تا به امروز او از من چنین تقاضایی نکرده است چرا که معتقد است حرفه من به زندگی‌مان لطمه‌ای نزده است