فراخوان ۲ روزه ارسال طرح با موضوع “انتخاب اصلح و مجلس کارآمد”

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، علیرضا ابوالفضلی رئیس شورای سیاست‌گذاری نخستین همایش ملی انتخابات با اشاره به ضرورت شناخت دقیق مسائل کشور از سوی کاندیداهای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: دبیرخانه‌ نخستین همایش ملی انتخابات با همکاری مرکز مطالعات و تحقیقات وزارت کشور بودجه‌ای را جهت برگزاری کارگاه‌ها و پنل‌های تخصصی با مشارکت دانشگاه‌های سراسر کشور تخصیص داده است.

وی  با اشاره به برگزاری جلسات شورای سیاست‌گذاری و هیئت علمی این همایش، گفت: هم‌اکنون برخی مراکز کشور از جمله مرکز مطالعات جامعه‌شناسی دانشگاه تهران، دانشگاه خـبـر، دانشگاه امام صادق(ع)، دانشگاه سوره، دانشگاه صدا وسیما، دانشگاه گفتمان انقلاب اسلامی، دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه علامه‌طباطبایی و برخی از موسسات و سازمان‌های مردم نهاد طرح‌هایی را برای برگزاری کارگاه‌ها و پنل‌های تخصصی پیشنهاد داده‌اند که با توجه به نزدیک بودن ایام انتخابات مقرر شد زمانی ۲ روزه جهت ارسال طرح‌های سایر دانشگاه‌های کشور و اختصاص بودجه متناسب با طرح‌ها از سوی مرکز مطالعات و تحقیقات وزارت کشور در اختیار سایر مراکز علمی قرار گیرد.

ابوالفضلی خاطرنشان کرد: نگاه ما در این پروژه، نگاهی فراجناحی و فرا حزبی با رویکرد تعاملی و تلاش برای همدلی و همزبانی گروه‌های مختلف جامعه است.

وی با بیان اینکه نتایج کارگاه‌ها و پنل‌ها به همراه گزارشی از مطالبات اساتید و دانشجویان از مجلس دهم در مراسم اختتامیه نخستین همایش ملی انتخابات ارائه خواهد شد، افزود: علاقمندان جهت ارسال طرح‌های خود می‌توانند ظرف مدت ۲ روز به پورتال جامع انتخابات کشور به نشانی http://majles.tv مراجعه نموده و یا طرح‌های خود را به نشانی الکترونیک entekhabat@majles.tv ارسال نمایند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری نخستین همایش ملی انتخابات با اشاره به اینکه این همایش برای نخستین بار با هدف «انتخابات کارآمد، اخلاق و مشارکت ملی» در کشور برگزار خواهد شد، ابراز داشت: این همایش در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری درباره رعایت اخلاق‌مداری و حق‌الناس در تمامی انتخابات شامل انتخابات مجلس شورای اسلامی، انتخابات مجلس خبرگان رهبری و انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به ضرورت التزام کاندیداها به رعایت اصول اخلاقی و پایبندی به قانون‌مندی و به ویژه رعایت اخلاق اسلامی، تاکید کرد: انتخابات در ایران اسلامی به عنوان مرکز جهان تشیع ضمن رعایت استانداردها، باید براساس اصول صحیح انسانی اسلامی برگزار شود که این خود می‌تواند الگویی مناسب برای سایر کشورهای جهان باشد.

رئیس شورای سیاست‌گذاری نخستین همایش ملی انتخابات در پایان تاکید کرد: امیدواریم به فضل خداوند و با اتکاء به حفظ ارزش‌های انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی بتوانیم گامی موثر در راستای تعالی و ارتقاء سطح کیفی برگزاری انتخابات در کشور برداریم.

انتهای پیام/

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۲۰ January 2016 | 12:52 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.

[ad_2]