فرار؛ نقطه پایان زندگی یک زن جوان
images/20070406/Farar.jpg :عامل قتل معتادی که پس از فرار از منزلش به طور پنهانی با یک سرایدار افغان زندگی می کرد، ۶روز پس از فرار دستگیر شد.
به گزارش خبرنگار جام جم ، ۱۱فروردین امسال مردی با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰تهران تماس گرفت و ماموران را در جریان کشف جسد زن ناشناسی در مرکز تجاری اش در بومهن ، کوچه بابک قرار داد.
به دنبال این تماس ، ماموران اداره ۱۰پلیس آگاهی تهران به محل حادثه اعزام شدند و به بررسی حادثه پرداختند.
یکی از مالکان مرکز تجاری به ماموران گفت: لوله کشی ساختمان دچار مشکل شده بود، بنابراین از لوله کشی خواستیم برای سرکشی به آنجا برود که او با ما تماس گرفت و از پیدا شدن جسد یک زن ناشناس در اتاق سرایدار خبرداد، وقتی به آنجا رفتیم با جسد آن زن روبه رو شدیم و سرایدار افغان را هم پیدا نکردیم. به این ترتیب جسد مقتول با دستور بازپرس شاملو به پزشکی قانونی انتقال یافت.


نخستین سرنخماموران در بررسی از اتاق سرایدار (محل حادثه) برگه ای پیدا کردند که روی آن نام زنی به نام افسانه – الف نوشته شده بود.
بنابراین ماموران تحقیقات خود را روی این نام متمرکز کردند تا عاقبت موفق به شناسایی خانواده وی شدند و در تحقیقات از آنها معلوم شد که افسانه (مقتول) به مواد مخدر اعتیاد داشته و از ۲سال پیش از همسر و فرزندانش جدا شده و به مکان نامعلومی رفته است. به این ترتیب این فرضیه پلیسی که مقتول به صورت پنهانی با مرد سرایدار زندگی می کرده ، قوت گرفت و جستجو برای یافتن فریدون به عنوان اولین فرد مظنون به قتل آغاز شد. تحقیقات پلیسی ادامه یافت تا این که ماموران پی بردند سرایدار فراری با مردی به نام رسول اختلافاتی داشته و این مرد در شب حادثه چندین بار حوالی آن مجتمع تجاری مشاهده شده است.
بنابراین ماموران که احتمال می دادند این مرد هم در جنایت نقش داشته باشد، به تعقیب وی پرداختند تا این که پی بردند وی سرباز پادگانی در شرق تهران است. بنابراین پس از هماهنگی با مسوولان پادگان ، ماموران وی را روز ۱۶فروردین امسال هنگام خروج از محل دستگیر و برای ادامه تحقیقات به مرکز پلیس منتقل کردند. رسول مرد متهم در بازجویی های پلیسی منکر هرگونه جرمی شد، اما وقتی پی برد که در مظان اتهام قرار گرفته است ، راز جنایت را فاش کرد.


انتقام رنگ خون گرفتمتهم به قتل در اظهاراتش گفت: من و فریدون (مرد سرایدار) در یک کارگاه پلاستیک سازی کار می کردیم و باهم دوست بودیم تا این که او از من و دوستانم به اتهام سرقت مقداری طلا و اموالش شکایت کرد و من چند روزی بازداشت شدم ، وقتی حرفهایش به اثبات نرسید؛ آزاد شدم. از آن روز به بعد از او کینه به دل گرفتم و به دنبال فرصتی بودم تا از او انتقام بگیرم. شب دهم فروردین به محل کارش رفتم. چندین بار در زدم ، اما هیچ جوابی نداد، تا این که با یک میله آهنی محکم به شیشه کوبیدم و پس از باز کردن در اتاق سرایداری وارد آنجا شدم. وقتی از پله ها بالا رفتم ، زنی از یکی از اتاقها بیرون آمد و شروع به داد و فریاد کرد. سراغ فریدون را از او گرفتم که اظهار بی اطلاعی کرد. در این هنگام با زنی که فریاد می کرد، درگیر شدم و با ضربه های چاقو به جان زن ناشناس افتادم و او را کشتم. ۱۰دقیقه ای همان جا ماندم ولی فریدون نیامد، آنجا را ترک کردم و به هر جا که احتمال می دادم او رفته باشد، سرزدم ، اما او نبود. از ترس این که گرفتار شوم به محل خدمتم برگشتم.
بنابراین گزارش ، متهم به قتل روز گذشته با قرار قانونی روانه بازداشتگاه پلیس شد. تحقیقات تکمیلی از وی و جستجو برای یافتن سرایدار فراری همچنان ادامه دارد.