فرانسه برنده نخل طلا را به اسکار معرفی کرد

فرانسه در اقدامی قابل پیش‌بینی فیلم «کلاس» برنده نخل طلایی جشنواره فیلم «کن» را به نمایندگی از این کشور به رقابت‌های اسکار ۲۰۰۹ فرستاد.به گزارش اسکرین دیلی ، کمیته انتخاب فیلم برگزیده سینمای فرانسه برای حضور در بخش بهترین فیلم غیر انگلیسی‌زبان هشتاد و یکمین دوره اسکار شامل تیه‌ری فرومو مدیر عامل کن، آلن ترزیان رئیس آکادمی سزار فرانسه ، ژان مورو ، ژان ژاک آنو ، کنستانتین کوستا ـ گاوراس و چند سینماگر سرشناس دیگر است.


این کمیته در فاصله کمتر از دو هفته تا آخرین مهلت معرفی فیلم‌های خارجی‌ زبان به اسکار ۲۰۰۹ ، فیلم سینمایی «کلاس» ساخته لورن کانته را به آکادمی علوم و هنرهای سینمایی معرفی کرد. این فیلم در شصت و یکمین دوره جشنواره کن جایزه نخل طلایی بهترین فیلم را برد و قرار است هفته آینده در فرانسه روی پرده سینماها برود.


«کلاس» داستانی نیمه‌ مستند درباره شرایط سخت زندگی و تحصیل در دربیرستانی در حومه پاریس را به تصویر می‌کشد و ماه جاری میلادی در افتتاحیه جشنواره فیلم نیویورک هم به نمایش درمی‌آید. شرکت سونی پیکچرز کلاسیکس حق پخش این فیلم را در ایالات متحده در دست دارد.


آکادمی علوم و هنرهای سینمایی از ۹۶ کشور برای حضور در بخش بهترین فیلم غیر انگلیسی‌زبان دعوت کرده و آخرین مهلت برای ارسال فیلم‌ها اول اکتبر (دهم مهر) است. نامزدهای هشتاد و یکمین دوره جوایز اسکار ۲۲ ژانویه ۲۰۰۹ (سوم بهمن) اعلام و مراسم اعطای جوایز ۲۲ فوریه (چهارم اسفند) در کداک تیه‌تر لس آنجلس برگزار می‌شود.