محصولات دانلودی

فضیلت و خواص سوره شمس

نود و یکمین سوره قرآن کریم است که مکی و ۱۵ آیه دارد.

رسول خدا (ص) در فضیلت این سوره فرموده اند: هر کس سوره شمس را قرائت نماید مانند آن است که به اندازه آن‌چه خورشید و ماه بر آن تابیده است صدقه داده است.(۱)

امام جعفر صادق (ع) فرموده است: هر کس سوره شمس را قرائت کند در روز قیامت تمامی اعضای بدن او و اشیای کنار او به سود او گواهی می‌ دهند و خداوند می‌ فرماید: شهادت شما در مورد بنده ام می‌ پذیرم و به او پاداش می‌ دهم او را تا بهشت همراهی کنید تا هر آن‌چه که دوست دارد برگزیند نعمت ‌های بهشتی بر او گوارا باشد. (۲)

رسول خدا (ص) به اصحاب و یارانشان سفارش می‌ کردند تا در نمازهای مختلف سوره شمس را قرائت نمایند.(۳)

آثار و برکات سوره شمس

۱) موفقیت در هر کار

رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم فرموده اند: هر کس که کم توفیق است، در قرائت سوره شمس مداومت ورزد زیرا خداوند او را به هر سو که رو کند موفق می‌ دارد و این کار موجب تقویت حافظه و مقبولیت و بلندی جایگاه نزد مردم می‌ شود و منفعت ‌های زیاد دیگری در آن نهفته است.(۴)

امام صادق علیه السلام نیز در این باره فرموده اند: برای کسی که کم روزی و کم توفیق است و زیاد در کارش خسارت و زیان می‌ بیند و در کارش حسرت و افسوس زیاد دارد پسندیده است که بر قرائت سوره شمس مداومت ورزد زیرا موجب افزایش روزی و توفیق او می‌ شود و هر کس این سوره را بنویسد و با آب شسته آن را بنوشد اگر دچار اضطراب است آرامش می‌ یابد. (۵)

۲) رفع اضطراب و بیماری تنفسی

نوشیدن آب شسته شده سوره شمس برای رفع اضطراب و بیماری تنفسی خوب است. (۶)

ختم مجرب

سه روز وقت طلوع آفتاب (چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه) به سجده رود و سه بار این سوره را بخواند و چون به «فالهمها» برسد حاجت خود را از دل بگذراند.(۷)
برای دفع دشمن نیز چنین کند.

فضیلت و خواص سوره شمس

پی نوشت ‌ها:
(۱) مجمع البیان، ج۱۰، ص۳۶۷
(۲) ثواب الاعمال، ص۱۲۳
(۳) بحارالانوار، ج۸۹، ص۳۲۶
(۴) تفسیرالبرهان، ج۵، ص۶۶۹
(۵) همان
(۶) المصباح کفعمی، ص۴۶۰
(۷) درمان با قرآن، ص۱۴۸

منبع: تبیان

مطلب بالا در گروه دین و مذهب و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۲۲ February 2016 | 11:30 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
حراجی و تخفیف ویژه برای محصولات دانلودی
-------------------------------------------

  • گروه اینترنتی خبرینه
  • هیچ
  • 24
  • ۰۸ اسفند ۹۴
گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما