فلافل سویا

فلافل سویا

فلافل سویا

نخود ۵۰۰ گرم . سویا ۱-۲ لیوان . پیاز ۵ عدد . سیر ۱۰-۱۵ عدد

تخم مرغ به تعداد لازم . نمک.فلفل.زردچوبه.دارچین به مقدار لازم

روش تهیه فلافل سویا

طرز تهیه : نخودها را از شب قبل در اب ولرم خیس کنید و تا فردا چند بار اب ان را تعویض نمائید ، سویا را از ۱ ساعت قبل در اب یا شیر خیس کنید و پس از این مدت خوب ابکشی نموده و با فشار دادن اب اضافی اش را بگیرید.

سویا را همراه با نخودها دوبار چرخ کنید ، پیاز و سیر را نیز در دور اخر چرخ نمائید ، فلفل ، نمک ، کمی زردچوبه و داچین روی موادی که چرخ کرده اید بریزید و تمام مواد را با دست خوب مخلوط کنید تا یکدست شود.

مواد را با تخم مرغ مخلوط کنید ، تا اندازه ای تخم مرغ بریزید که بتوانید با دست تان به مایه شکل دهید ، کف دستتان را تخم مرغ بزنید و کمی از مایه فلافل برداشته و بصورت گرد حالت دهید و درون روغن داغ به ارامی بیاندازید.

کمی زمان دهید تا طرف اول فلافل ها سرخ شود سپس برگردانده و طرف دیگر را سرخ کنید ، برای سرو کردن فلافل را در ظرف بریزید و با کمی سس ، خیارشور و گوجه ان را تزئین کنید.

نکته ها : این غذا علاوه بر در دسترس بودن مواد ، دارای ارزش غذایی بالایی میباشد ، نخودی که در فلافل استفاده میشود مانع از جذب زیاد روغن شده و بهمین دلیل پس از تهیه ، غذایی کم چرب و سالم خواهید داشت.

نخود مانع از چسبیدن فلافل به کف تابه میشود و در این غذا نیازی به استفاده از تعداد زیادی تخم مرغ نیست و فقط باید مواد را خوب مخلوط کنید تا بافت خود را حفظ کنند ، علاوه بر مواد گفته شده میتوانید کمی فلفل خرد شده نیز به مایه اضافه کنید.

وجود فلفل و دارچین در این غذا بوی سویا را از بین خواهد برد ، شما میتوانید از ادویه های دیگری نیز در تهیه فلافل سویا استفاده نمائید.

میتوانید از مواد بیشتری استفاده کنید و برای وعده های بعدی مایه فلافل را منجمد نمائید ، در صورتی که مایه فلافل را منجمد میکنید نباید تخم مرغ اضافه کنید و تنها مواد را پس از مخلوط شدن به تعداد وعده هایتان تقسیم کرده و بسته بندی کنید و در فریزر قرار دهید.