فهیم: «کمال تبریزی» می‌توانست «شهریار» بهتری خلق کند
فهیم: «کمال تبریزی» می‌توانست «شهریار» بهتری خلق کند


خبرگزاری فارس: یک منتقد گفت: مجموعه تلویزیونی «شهریار» اعتبارش را بیشتر از خود وجود شهریار می‌گیرد و «کمال تبریزی» می‌توانست با توجه به جذابیت‌های زندگی این شاعر، مجموعه موفق‌تری بسازد.


«محمدتقی فهیم» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، اظهار داشت: مجموعه تلویزیونی «شهریار» اعتبارش را بیشتر از خود وجود شهریار می‌گیرد.
وی افزود: به نظر می‌رسد این مجموعه تلویزیونی نیاز به قصه‌پردازی‌های جنبی بیشتری داشت و این نوع پرداخت، می‌توانست باعث توفیق بیشتر قصه اصلی، واقعی و محوری خودش شود.
فهیم گفت: فکر می‌کنم «کمال تبریزی» دراین بخش به قصه اصلی که به شهریار مربوط می‌شود، توجه کامل نداشته است. او می‌توانست از ابتدای تولد تا بزرگسالی «شهریار» را که برای مردم جذابیت دارد، به گونه‌ای دیگر به‌تصویر بکشد.
وی افزود: حتی می‌توان گفت زندگی پرفرازو نشیب و عاشقانه «شهریار» تعلیق‌آفرین هم است و قطعا می‌توانست بیشتر از این برای نسل جوان جذاب باشد. بعد، غنای عرفانی شعرهای شهریار که از عشق زمینی به عشق آسمانی تبدیل می‌شود، مطرح می‌شود و اینها همه می‌توانست جزو جذابیت‌های بالقوه سریال «شهریار» باشد اما وقتی همه این موارد قرار است در قالب یک سریال به درام تبدیل شود، فکر می‌کنم نیاز به یک سری افزودنی‌ها داشته است و در کنار این قصه اصلی سیاسی و اجتماعی روز، نیازمند قصه‌های فرعی بوده است.
این منتقد ادامه داد: «شهریار» درگیر مسائل روز بوده، درمحفل‌های روشنفکری رفت و آمد داشته و آدم‌های مختلفی هم با او رفت و آمد داشته‌اند و اینها می‌توانست طرح‌های فرعی زیادی را‌ پایه‌ریزی کند تا براساس آن، قصه‌های جانبی ایجاد شود و بعدها در کنار قصه اصلی سریال «شهریار» قرار بگیرد.
فهیم گفت: تا اینجای ماجرا، من فکر می‌کنم دراین بخش‌ها سریال با مشکل روبرو است و این شاید باعث شده تا آن جذابیت بالقوه و پتانسیل اصلی را بروز ندهد.
وی ادامه داد: با این حال، بازی‌های «شهریار»، بازی‌های خوبی است و انتخاب‌های خوبی هم صورت گرفته است. همچنین لحن کلی سریال خوب است اما گاه افت وخیزهای موجود در زبان روایت – که گاهی به ترکی و گاهی به فارسی است- باعث شده تا در ارتباط‌گیری خلل وارد کند.