فوتبال یعنی…

برترین ‌ها: سال هاست که مردم جهان زندگی روزمره ی خود را با پدیده ای به نام فوتبال عجین شده می‌ بینند. فوتبالی که قدرت رقم زدن شادی و ناراحتی هر کسی را در هر مکان و مرتبه ای داراست. محبوبیت فوتبال در بین سایر رشته ‌های ورزشی کاملا مشهود و مبرهن است. به طوری که حتی بسیاری از ستارگان رشته ‌های دیگر نیز، از تمایل شان برای تبدیل شدن به یک بازیکن فوتبال سخن گفته اند.

در چند دهه ی اخیر شاهد بازی ‌های فوتبالی بوده ایم که حتی سرنوشت اجتماعی و سیاسی بسیاری از کشورها را تحت تاثیر قرار داده اند و این مورد نیز مهر تایید دوباره ای بر محبوبیت فوتبال می‌ باشد، مثال معروف برای این مورد بر می‌ گردد به سال ۱۹۶۷ که  دو گروه از نفاق افکنان در نیجریه که با هم جنگ میکردند ۲ روز را اعلام آتش بس میکنند تا بتوانند بازی دوستانه ی برزیل را در لاگوس مشاهده کنند.

علت محبوبیت فوتبال در بین عموم مردم جهان امریست بدیهی ولی هیچ فوتبالیست، مربی، کارشناس و فوتبالدوستی نمی تواند با صراحت علت آن را بگوید. البته این مساله چندان هم پیچیده نیست و می‌ توان با کنار هم گذاشتن چند ویژگی ناب فوتبال که در هیچ ورزش دیگری وجود ندارد به راز محبوبیت آن پی برد.

در این سری مطالب که با عنوان «فوتبال یعنی…» برای شما تدارک دیده ایم، سعی کرده ایم مروری نوستالژیک و یک خاطره بازیِ شیرین با این ورزش زیبا و پرخاطره داشته باشیم. امیدواریم این سری مطالب هم مورد پیشواز شما عزیزان قرار بگیرد. اگر شما هم خاطره ای تلخ و شیرین از این ورزش زیبا دارید، آن را از راه نظرات با ما در میان بگذارید تا در گردآوری این مجموعه ما را یاری کرده باشید.

فوتبال یعنی…