سوپرمارکت آنلاین

فیدل کاسترو: ملت ایران را تحسین می‌کنم

فیدل کاسترو: ملت ایران را تحسین می‌کنم


خبرگزاری فارس: رئیس جمهور کوبا پس از دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی در هاوانا پایتخت این کشور، ملت ایران را ملتی قهرمان، شجاع و قابل تحسین خواند.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار و رسانه‌های گروهی مجلس شورای اسلامی، فیدل کاسترو پس از دیداری چهار ساعته با غلامعلی حداد عادل رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب با ابلاغ برادرانه‌ترین سلام‌های خود به ملت ایران گفت:ملت ایران ملتی دارای فرهنگی چند هزار ساله و عقاید بسیار محکم است که سالها عزم جدی خود را برای مبارزه با استکبار جهانی ارائه داده است.
وی با ابراز خرسندی از میزبانی رئیس مجلس و هیئت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران گفت: در این دیدار به تبادل نظر و تجربیات در موضوعات مختلف پرداختیم.
رئیس جمهور کوبا با اشاره به این که دو ملت ایران و کوبا صلح طلب و ضد جنگ هستند، تصریح کرد: ما عمیقاً از حق ایران برای استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای و نیز تولید سوخت هسته‌ای حمایت می‌کنیم. این حمایت،حمایت از ملتی است که فقط قصد استفاده از دانش و امکانات بومی خود را داشته و هیچ قصدی برای بر هم زدن صلح و امنیت ندارد.
کاسترو بهره گیری از انرژی صلح آمیز اتمی را حق مسلم ملت ایران دانست و یادآور شد: ایرانی‌‌ها نمی‌خواهند استفاده گسترده از نفت و گاز را ادامه دهند چرا که می‌دانند این منابع انرژی آلوده کننده محیط زیست است.
وی همچنین با اشاره به مصارف گوناگون سوخت‌های فسیلی اظهار داشت: ما باید سعی کنیم فعلاً با ذخیره سازی انرژی، منابع ملی خود را به زودی به اتمام نرسانیم.
رئیس جمهور کوبا افزود: کوبا بهتر از هر کسی،از مواضع اصولی و به حق جمهوری ایران اطلاع دارد.
کاسترو در پاسخ به سؤالی درباره برنامه‌های کوبا برای دوره ریاست آینده خود بر جنبش عدم تعهد، با اشاره به این که جهان در حال تغییر است و در ۳۰ سال گذشته نیز تغییرات زیادی کرده است گفت: ملت‌های جهان سوم امروز فرصت ابراز عقاید خود را یافته‌اند و امیدواریم که دولت‌های جهان سوم پاسخ‌های مناسبی به خواست ملت‌های خود بدهند.