فیروز کریمی در راه الوصل؛ کریمی: علاقه‌ی دو طرف به سال ۹۲ بازمی‌گردد

فیروز کریمی برای انجام گفت و گو به منظور هدایت تیم الوصل امارات امشب راهی دبی می‌شود.


فیروز کریمی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: صحبت‌های اولیه را با سران الوصل انجام داده‌ام و امشب برای مذاکرات رو در رو راهی امارات خواهم شد.


وی درباره‌ی دلیل علاقه‌مندی سران این باشگاه برای به خدمت گرفتن او گفت: سابقه‌ی علاقه‌ی دوطرفه‌ی ما به سال ۱۹۹۲ و رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا و قهرمانی پاس بازمی‌گردد. در همان زمان تمام تیم‌های مسلمان تصمیم گرفتند از مربیان صرب استفاده نکنند. در آن زمان مربی الوصل نیز اهل یوگسلاوی بود و به همین دلیل مذاکرات با آنها انجام شد اما، به دلیل آن‌که من افسر نیروی انتظامی بودم برای من ممکن نبود که هدایت این تیم را بر عهده بگیرم. در این چند ساله فرهاد مجیدی هم عامل دیگری شد تا من به الوصل دعوت شوم اما، دلایلی مانع از این امر شده بود.


کریمی ادامه داد: اما هم‌اکنون شرایط به گونه‌ای است که می‌توان نسبت به حضور من در این تیم امیدوار بود. آنها کارنامه‌ی مرا خواسته‌اند، من نیز آن را ترجمه کرده و برای سران باشگاه الوصل خواهم برد تا به صورت رو در رو مذاکره کرده و خواسته‌های دو طرف مطرح شود.


وی در پاسخ به این سوال که آیا از تصمیم‌های ناگهانی و نگرش نتیجه‌گرای سران باشگاه‌های عربی هراس ندارید؟ گفت: یکی از عامل‌های اساسی من در این گفت و گوها همین مورد خواهد بود که آیا آنها بر مبنای داشته‌هایشان انتظار دارند یا خیر. اگر انتظار آنها فراتر از موجودی‌شان نباشد، مذاکرات جدی‌تر دنبال خواهد شد.