فیروز کریمی: شکایت کرد‌ه‌ام و بزودی دیوان رای می‌دهد

فیروز کریمی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره‌ی دعوت کمیته‌ی انضباطی از او گفت: این دعوت به خاطر شکواییه‌ای بود که من ارایه کرده بودم و دوشنبه برای پیگیری این شکایت به فدراسیون فوتبال خواهم رفت. به غیر از این من به دیوان عدالت اداری هم شکایت کرده‌ام و این دیوان بزودی رای خود را صادر خواهد کرد.
 وی در پاسخ به این سوال که برمبنای چه چیزی از مسوولان سازمان لیگ شکایت کرده‌اید، گفت: به دلیل اینکه آنها به صورت کتبی چیزی به من نداده بودند، قاضی اعلام کرد که براساس گفته‌های تلویزیونی عزیزمحمدی و علیپور اقدام خواهد کرد. ضمن اینکه من تمام مدارک و مستندات خود را برای ارایه به AFC، فیفا و دادگاه عالی ورزش! از طریق دارالترجمه ترجمه کرده‌ام و از طریق یکی از دوستانم با این سه نهاد ارتباط‌هایی برقرار کرده‌ام اما، به دلیل اینکه کفاشیان اعلام کرده که به این مساله رسیدگی می‌کند، فعلا آن را مسکوت نگه می‌دارم اما، اگر به این موضوع رسیدگی نشود قطعا آن را به جریان خواهم انداخت و به این نهاد‌ها هم شکایت خواهم برد.
 کریمی افزود: این همان برخورد قانونی و شدیدی است که بعضی دوستان قیاس به نفس کردند و فکر کردند برخورد شدید حتما باید در انظار عمومی و در وسط میدان باشد. همچنین از طریق مقام قضایی از باب تفتیش در زندگی شخصی شکایت کرده‌ام و شهودم را هم برای شهادت برده‌ام.
 وی در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به موضع‌گیری برخی نمایندگان مجلس با مجلس شورای اسلامی هم رایزنی داشته‌اید، گفت: این کار را انجام داده‌ام و با مقامات عالی‌رتبه هم رایزنی کرده‌ام.
 سرمربی داماش با بیان اینکه برای تمام زحمت‌کشان فوتبال احترام قائلم گفت: باید این احترام دو طرفه باشد. امروز به صورت شفاف اعلام نشده که منظور از این ایده (اجرای منشور اخلاقی) چیست و چه کسی به صورت تفکیکی چه کاری انجام داده است. چه گناهی را در حریم فوتبال مرتکب شده‌ایم که ما را جزو منشوری‌ها قرار داده‌اند.
 کریمی افزود: اگر به خاطر مسائل فوتبالی است باید بگویند که کجا و با چه شرایطی اسم‌مان را در این فهرست قرار داده‌اند. به کمیته‌ی برگزاری مسابقات مراجعه کرده‌ام و از آنها خواستم عدله‌ی خود را ارایه دهند. پس از اینکه چیزی دستگیرم نشد، ملاحی واسطه شد. قرار شد ملاحی تمام موارد را به همراه مصاحبه‌های من که به صورت CD درآمده و تعداد نامه‌هایی که به باشگاه ارسال شده را دریافت کند. ملاحی که عضو هیات رییسه‌ی سازمان لیگ است، در زمانی که نامه‌ی کمیته‌ی مسابقات آمده مدیر باشگاه من بوده است. اگر این نامه آمده چرا او اعلام نکرده و اگر نامه‌ای وجود ندارد، چرا اسم من را آورده‌اند. اگر من در حریم فوتبال مشکلی داشته‌ام، آماده‌ام که آنها اعلام کنند و من قطعا هرگونه جریمه‌ای را می‌پذیرم و آماده‌ی هرگونه برخورد قانونی هستم اما، اگر من کاری را به خلاف انجام نداده‌ام انتظار دارم که فدراسیون فوتبال برخورد کند در غیر این صورت خودم برخورد شدیدی خواهم کرد.
 کریمی درباره‌ی دیدار تیمش برابر فولادگستر تبریز گفت: از شانس بد ما تمام تیم‌های همگروه حریفان قدرتمند هستند. هفته‌ی گذشته پس از دو، سه هفته ناکامی فولاد گستر را که از قوی‌ترین تیم‌های گروه بود، شکست دادیم. وجود ستاره‌هایی همچون انصاریان، خطیبی و آقایی باعث آزار تیم ما شد اما، با نتیجه‌ای که کسب کردیم، به کورس مدعیان بازگشتیم.
 وی همچنین گفت: ما به عنوان کسانی که از باشگاه‌هایمان پول می‌گیریم، وظیفه داریم که درصدد ارتقای تیم‌مان حرکت کنیم. برای من قابل قبول نیست که تیمم ضعیف باشد به همین خاطر به تیمم چسبیده‌ام. برایم شرم آور است که تیمم بخواهد پایین جدول باشد. این برای من ننگ است. اعتقادم این است که اگر من خوب نتیجه نگیرم، دیگر به من توپ نمی‌دهند و این توانایی دیگران است که حتی اگر وقتی نتیجه هم نگیرند، تیمی برای مربیگری دارند. هیچ وقت با رابطه تیم‌داری نکرده‌ام. اعتقاد شخصی‌ام این است که اگر پولی از این راه بدست بیاید، حلال نیست. اگر جایی ضعیف بودم و اخراج شدم باید به تعداد بازی‌های باقی مانده پولم را پس بدهند. همین بی‌لیاقتی‌ها و بی‌کفایتی‌ها و برخورد نکردن‌هاست که فوتبال ما را به اینجا رسانده است. در فوتبال ما شایسته سالاری جایی ندارد.
 کریمی ادامه داد: در فوتبال ما می‌بینیم کسانی که رزومه دارند و کارنامه‌ی موفقی داشتند، تیم داری می‌کنند و کسانی هم که رکورددار سقوط تیم‌هایشان هستند فعالیت می‌کنند. این است که فوتبال ما ضعیف شده است. من اعتقاد دارم که اخلاقیات باید اصل باشد. مراجع مربوط نظیر کمیته‌ی انضباطی، ستاد مبارزه با دوپینگ و کمیته‌های فرهنگی باید به موارد اخلاقی رسیدگی کنند. این مراجع در چارچوب حریم فوتبال نباید اجازه‌ی هرگونه فعالیت غیر اخلاقی را بدهند. نه به خودم اجازه می‌دهم وارد زندگی شخصی کسی شوم و نه به احدی اجازه می‌دهم که در زندگی شخصی‌ام دخالت کند.