فیفا دوباره به فدراسیون فوتبال نامه نوشت ضرب‌الاجل ۱۵ نوامبر برای ایران پابرجاست

فدراسیون بین‌المللی فوتبال امروز (چهارشنبه) موضع خود را درباره‌ی تغییرات فدراسیون فوتبال ایران تکرار کرد.


به گزارش خبر‌گزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آندریاس هرن، سخنگوی فیفا در گفت‌وگو با خبر‌گزاری فرانسه این ادعا را که مشکل اخراج محمد دادکان حل شده است را رد کرد.


پس از بازی‌های جام جهانی محمد دادکان از سمت ریاست فدراسیون فوتبال ایران برکنار شد.


در ادامه گزارش خبرگزاری فرانسه آمده است: «پس از اخراج رئیس فدراسیون فوتبال ایران، سازمان تربیت بدنی هدایت این فدراسیون را بر عهده گرفت اما، قوانین فیفا می‌گوید فدراسیون‌های ملی باید به طور مستقل از سیاست‌های داخلی عمل کنند.


هرن در این رابطه گفت: ۲۶ سپتامبر (چهار مهر) نامه‌ای به ایرانی‌ها نوشتیم که موضع فیفا در این باره که در نامه پیشین به تاریخ ۳۱ آگوست (۹ شهریور) هم مطرح شده بود، تغییر نکرده است.


فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا هنوز محمد دادکان را به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال ایران می‌شناسند. در ژوئیه سال جاری نیز AFC از به رسمیت شناختن اعضای جدید فدراسیون فوتبال ایران سر باز زد.


هرن ادامه داد: ضرب‌الاجل ۱۵ نوامبر (۲۴ آبان) برای فدراسیون فوتبال ایران که به منزله بازگشت به شرایط طبیعی است هنوز پابرجاست.


هرن نخواست در مورد محرومیت احتمالی ایران در صورت انجام ندادن کاری تا پیش از این تاریخ گمانه‌زنی کند. این موضوع در قسمت کمیته صلاحیت فیفا و AFC بررسی می‌شود.


در نمونه‌های قبلی دخالت‌های سیاسی، تیم‌های کشور‌ها را از رقابت‌های بین‌المللی تا پیش از تصمیم‌گیری فیفا محروم کرده است.»