فیلیپ اسکولاری: ذوب آهن قهرمان آسیا می شود

آخرین نیوز: هواداران فوتبال در ازبکستان با علاقه خاصی اخبار فوتبال ایران را پیگیری می کنند و بویژه فیلیپه اسکولاری مربی سرشناس بنیاد کار پیش بینی کرده ذوب آهن قهرمان آسیا خواهد شد.


به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به ازبکستان، در شرایطی که برگزاری مسابقات فوتبال قهرمانی نوجوانان آسیا تب فوتبال را در شهر تاشکند بالا برده است، هوادارن فوتبال این کشور با علاقه خاصی اخبار تیم ذوب آهن ایران را برای دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا پیگیری می کنند بویژه اینکه فلیپه اسکولاری مربی برکنار شده بنیاد کارپیش بینی کرده ذوب آهن قهرمان آسیا می شود.


دوستداران و علاقمندان فوتبال در شهر تاشکند که با برخی چهره های سرشناس فوتبال ایران نظیر علی دایی، کریم باقری ، مهدی مهدوی کیا و علی کریمی کاملا آشنایی دارند و این بازیکنان از محبوبیت خاصی بین ازبک ها برخوردارند در حاشیه دیدارهای تیم فوتبال نوجوانان ایران از طریق مسئولان و همراهان تیم ایران و خبرنگاران پیگیر اخبار تیم ذوب آهن فینالیست لیگ قهرمانان آسیا هستند.


آنها زمانی که از خبر شکست ۲ بر صفر ذوب آهن مقابل پرسپولیس در لیگ ایران با خبر شدند، اظهار شگفتی کردند و برایشان این سئوال مطرح می شد که با این شرایط ذوب آهن می تواند مقابل حریف کره ای قهرمان آسیا شود.


اما پیش بینی فلیبپه اسکولاری سرمربی برزیلی فصل گذشته بنیاد کار ازبکستان که پس از شکست مقابل ذوب آهن پیش بینی کرده بود این تیم قهرمان آسیا می شود، هنوز در خاطر ازبک ها باقی مانده است و این پیش گویی را برای ذوب آهن دست یافتنی می دانند. اسکولاری یکی از مربیان بزرگ دنیاست که در دو بازی پیاپی از تیم ذوب آهن شکست خورده است. در سابقه مربیگری اسکولاری کسب مقام قهرمانی جام جهانی ۲۰۰۲، نایب قهرمانی اروپا با پرتغال، چهارمی جام جهانی ۲۰۰۶ با پرتغال، و مربیگری تیم پرطرفدار چلسی دیده می شود. اما این مربی بزرگ با این همه سابقه نتوانست از پس تفکرات ابراهیم زاده و تیم جوان و بی ستاره ذوب آهن برآید و در مرحله مقدماتی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا بانتایج ۳ بر صفر و یک بر صفر از ذوب آهن شکست خورد.


۰۴ آبان ۱۳۸۹