فیلم ۳۰۰ جنگ هالیوودی آمریکا با ایران


images/20070313/MainNewsImage.jpg جام جم آنلاین: فیلم ۳۰۰ جنگ هالیوودی امریکا با ایران است. روزنامه «نیوزدی» چاپ نیویورک ، فیلم «۳۰۰» را جنگ هالیوود آمریکا با ایران معرفی کرد.
این روزنامه در رابطه با فیلم ضد ایرانی «۳۰۰» نوشت: این فیلم تاریخی اسطوره ای تلفیقی از کمیک بوک «فرانک میلر» با سیاست های امروزی است.
در این فیلم «اسپارت ها» که با عده بسیار کم خود در مقابل ایرانیان خونخوار شکست می خورند در حقیقت با دلاوری های خود برندگان اخلاقی و حقیقی این جنگ هستند. در جای جای این فیلم تماشاچی شاهد جنگ میان غربی های عاشق صلح و آزادی با «خشایار شاه» پادشاه ایرانیان مستبد است.
در این فیلم «اسپارت» افرادی بسیار غیور و قدرتمند و سربازان ایرانی افراد ضعیف و تنفربرانگیزی معرفی می شوند که خود را پشت ظلم و استبدادشان مخفی کرده اند.
بر پایه این خبر ، «زاک اسنایدر»، کارگردان هالیوودی با همکاری کمپانی یهودی «برادران وارنر» ، در فیلم جنگی، تاریخی «۳۰۰» تلاش کرده تا روایت تاریخی مبارزه خشایارشاه اول، پادشاه ایران با «لئونیداس» ، شاه اسپارترا به تصویر بکشد.
در این واقعه تاریخی خشایار شاه با هزاران هزار نیروی تا دندان مسلح به اسپارت حمله می‌کند و «لئونیداس» با ۳۰۰ سرباز دلاور در صدد دفاع از مرز و بوم خود بر می‌آید.
«زاک» در این فیلم اگرچه یک واقعیت تاریخ به تصویر می‌کشد ولی آنچه که مهم است این است که این کارگردان هالیوودی ایرانیان را افرادی خونریز ، غیرمتمدن و بسیار وحشی معرفی کرده و در مقابل ، «یونیان» را افرادی بسیار غیور ، شریف و دلاور معرفی می‌نماید.
در این فیلم که از چند روز گذشته در آمریکای شمالی اکران شده و نزدیک به ۳۰ میلیون دلار فروش داشته است ، بازیگرانی چون «جرارد باتلر» ، «لنا هیدی» ، «مایکل فسنبدر» ، «وینسنت ریگان» و «دومنیک وست» ایفای نقش کرده‌اند.
فیلم «۳۰۰» به تهیه‌کنندگی «فرانک میلر» ، «دبوراه اسنایدر» و «کرایج.جی.فلورس» ساخته شده است.