قاتل نیستم ؛ به خاطر شوهرم دروغ گفتم
 
images/20060704/woman.jpg
 
زن جوانی که به اتهام مباشرت در قتل عمدی یکی از دوستان شوهر ش در بازداشت به سر می برد ، روز گذشته در شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران مدعی شد که قاتل نیست و شوهرش ، مرد جوان را به قتل رسانده است.
به گزارش خبرنگار جام جم ، شامگاه ۱۹ دی ماه سال ۸۳ یکی از مسوولان حراست بیمارستان البرز باغستان کرج با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفت و از مرگ مرموز یک مرد جوان خبر داد. بنا بر این گزارش ، ماموران کلانتری به بیمارستان اعزام شدند و پی بردند مرد مجروح به نام رحمان به دلیل شدت جراحات ، جان خود را از دست داده است.
به دنبال این ماجرا ، ۲ مرد جوان به نامهای منصور و مهدی که مرد مجروح را به بیمارستان رسانده بودند ، بازداشت و برای روشن شدن علت مرگ رحمان ، به مرکز پلیس منتقل شدند.


ادعای شوهر به گناهکاری زن جوان


منصور ، یکی از متهمان در اظهاراتش به پلیس گفت : شب حادثه من با دوستانم از ورامین به محله گوهردشت کرج که خانه مادر همسر صیغه ای ام بود ، آمدیم ، در میانه راه مشروب خورده بودم و حال عادی نداشتم.
وی ادامه داد: الهه ، همسر صیغه ای ام از من خواست برای این که باز هم مشاجره ای بین من و شوهر خواهرش پیش نیاید ، خانه را ترک کنم. در همین لحظه پس از روبه روشدن با شوهر خواهرش ، با هم درگیر شدیم. الهه خواست چاقو را از دستم بگیرد که به قلب دوستم رحمان فرو رفت.
با اظهارات وی ، الهه نیز بازداشت شد. وی در بازجویی های مقدماتی پلیس ، اتهام قتل را پذیرفت اما در ادامه تحقیقات پلیسی قضایی منکر جنایت شد. روز گذشته الهه ، متهم به قتل در شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران حضور یافت.
در ابتدای جلسه دادگاه ، دادیار شهریاری ، نماینده دادستان تهران به دفاع از کیفرخواست پرداخت و برای متهم ، تقاضای مجازات قانونی کرد و اولیای دم هم برای قاتل ، تقاضای قصاص کردند سپس شاهدان حادثه در جایگاه قرار گرفتند.


شهادت بر بی گناهی خواهر


یکی از شاهدان که خواهر الهه بود ، گفت: آن شب منصور با دوستانش به خانه ما آمده بود که پس از مشاجره با خواهرم ، مادرم را با چاقو مجروح کرد. رحمان (مقتول) می خواست چاقو را از منصور بگیرد تا فرد دیگری را مجروح نکند که در این درگیری ، او به قتل رسید. قاضی دادگاه پس از شنیدن اظهارات شاهدان حادثه ، از الهه ، متهم به قتل خواست از خود دفاع کند.


قاتل نیستم ، به خاطر علاقه به شوهرم دروغ گفتم


متهم در اظهاراتش گفت: من در قتل رحمان هیچ نقشی نداشتم ، منصور قاتل است. به خاطر علاقه ای که به او داشتم ، به دروغ اتهام قتل را پذیرفتم. شوهرم به من گفته بود حتی صحنه قتل را طوری بازسازی کنم که نشان دهم من مقصرم. شب حادثه از شوهرم می خواستم خانه را ترک کند تا باز هم با شوهرخواهرم درگیر نشود اما او آنقدر مست بود که نمی فهمید چه می کند تا عاقبت جان یک جوان بی گناه گرفته شد.
روز گذشته متهم به قتل با قرار تجدید بازداشت موقت ، روانه زندان شد و قاضی عزیز محمدی ، رئیس شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران همراه ۴ قاضی مستشار وارد شور شد تا حکم قضایی مربوط صادر شود.