قاتل هستم ؛ مرا ببخشید


images/20060522/killer.jpg جوان ۲۱ ساله ای که در پی درگیری خیابانی مرتکب جنایت شده است ، روز گذشته در شعبه ۷۴ دادگاه کیفری استان تهران در دفاع از خود گفت: مقتول بی گناه بود ، من به هواخواهی از دوستانم او را کشتم.
به گزارش خبرنگار جام جم ، ساعت ۲۲ شامگاه ۱۸ مهر ماه سال گذشته یکی از اهالی فلکه دوم صادقیه تهران با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفت و از درگیری خونین بین دو جوان خبر داد. ماموران کلانتری به محل حادثه عزیمت کردند و با مرد زخمی روبه رو شدند که در گوشه ای از خیابان افتاده بود. با انتقال مرد مجروح به بیمارستان ، تلاش پزشکان موثر واقع نشد و آرش به خاطر خونریزی شدید روی تخت بیمارستان تسلیم مرگ شد. با مرگ وی ، مرد ضارب به اتهام قتل عمد بازداشت و برای تحقیقات به اداره ۱۰ پلیس آگاهی تهران منتقل شد.


هواخواهی جان مرد بی گناهی را گرفت


عیسی متهم به قتل در اظهاراتش به پلیس گفت : شب حادثه تازه از محل کارم خارج شده و به سمت خانه ام می رفتم ، در حوالی فلکه دوم صادقیه یکی از دوستانم به نام اکبر را دیدم و با هم به سمت خانه به راه افتادیم ، وقتی به ابتدای خیابان آیت الله کاشانی رسیدیم متوجه درگیری بین چند راننده مسافرکش با دو مرد جوان شدیم.
متهم ادامه داد: در میان جمعیت متوجه همشهری هایم به نامهای اشکان ، توفان و آرش شدم که در درگیری شرکت داشتند، برای هواخواهی از آنها چاقوی دسته قرمزی را از جیبم درآوردم ، ضربه ای به مرد جوان زدم و فرار کردم.
عذاب وجدان یک لحظه مرا رها نمی کرد تا این که از سوی پلیس دستگیر شدم.
روز گذشته متهم به قتل در شعبه ۷۴ دادگاه کیفری استان تهران حضور یافت.
در ابتدای جلسه دادگاه ، دادیار حیدری نماینده دادستان به دفاع از شرح کیفر خواست پرداخت و برای متهم به قتل تقاضای مجازات قانونی کرد و سپس اولیای دم آرش برای قاتل فرزندشان تقاضای قصاص کردند.


درخواست بخشش


متهم به قتل در آخرین دفاعیه خود گفت : مقتول بی گناه بود و من ناخواسته و فقط برای هواخواهی از دوستانم به او ضربه ای زدم که باعث مرگش شد، از خانواده مقتول تقاضای بخشش دارم.
قاضی کوه کمره ای رئیس شعبه ۷۴ دادگاه کیفری استان تهران پس از شنیدن آخرین دفاعیه متهم ، وی را با قرار تجدید بازداشت موقت روانه زندان کرد و به همراه چهار قاضی مستشارش وارد شور شد تا طی روزهای آینده حکم قانونی در خصوص متهم به قتل صادر شود.