قتل ۳ کودک توسط کارتن خواب‌ ‌ها

عضو شورای اسلامی شهر تهران بیان کرد: سه کودک ۸ ،۴ و۵ ساله توسط کارتن‌خواب‌‌ها در خیابان‌‌های شهر به قتل رسیده‌اند.

قتل ۳ کودک

عضو شورای اسلامی شهر تهران بیان کرد: سه کودک ۸ ،۴ و۵ ساله توسط کارتن‌خواب‌‌ها در خیابان‌‌های شهر به قتل رسیده‌اند.

فاطمه دانشور عضو شورای اسلامی شهر تهران در دویست و پنجاه و دومین جلسه علنی شورای شهر با تأکید بر این‌که جایگاه مددکاران در کشور کمتر دیده می‌‌شود، بیان داشت: حساسیت و اهمیت کمتری به جایگاه مددکاران داده می‌‌شود به همین منظور از رئیس شورای اسلامی شهر تهران تقاضا دارم تا رئیس  انجمن مددکاران اجتماعی ایران را برای حضور در صحن شورا دعوت کند.

وی به قتل ستایش دختر ۶ ساله افغانی که در ورامین اشاره نمود و بیان کرد: این واقعه خیلی جامعه را متاثر نمود اما ما در گزارشمان شاهد چنین اتفاقات پرخطر و دردناکی در شهر تهران بوده‌ایم.

دانشور با تأکید بر این‌که قبل از داستان قتل ستایش شاهد گزارشاتی مبنی بر قتل پسر ۸ ساله در خیابان وحدت اسلامی توسط یک فرد کارتن خواب و همچنین قتل دو کودک ۴ و ۵ ساله در  مجاورت پارک کوثر توسط کارتن‌خواب‌‌ها بوده‌ایم، افزود: والدین در خصوص تنها فرستادن کودکان خود اطلاعات کافی ندارند به همین منظور آن‌‌ها را در خیابان تنها رها می‌‌کنند و این امر موجب رخ دادن چنین اتفاق‌‌های ناگواری می‌‌شود.

دانشور بابیان این‌که آموزش‌‌های شهروندی باید  توسط شهرداری تهران صورت گیرد، تصریح نمود: از شهرداری تقاضا دارم که نسبت به آموزش و آگاهی خانواده‌‌ها در خصوص کودکانشان اقداماتی را انجام دهد.

وی با اشاره به ظرفیت سراهای محلات افزود: از ظرفیت سراهای محلات می‌‌توانیم برای کاهش آسیب در جامعه استفاده کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران از ۳۱ عضو شورای اسلامی شهر تهران درخواست نمود تا عملکرد یک‌ساله شهرداری تهران در خصوص موضوعات آسیب ‌های اجتماعی و اقدامات انجام شده در این زمینه را ارسال کند.

باشگاه خبرنگاران