قدردانی از اقدام فرهنگی صدا و سیما

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نامه ای به رئیس رسانه ملی از اقدام این سازمان برای تاسیس موزه رسانه ملی قدردانی کرد.

به گزارش خبرینه و به نقل از حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان برگرفته از روابط عمومی رسانه ملی، مسعود سلطانی فر، رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری، در نامه ای که برای رئیس سازمان صدا و سیما ارسال کرده از تصمیم وی مبنی بر ایجاد موزه صدا و سیما در ساختمان ارگ قدردانی کرد و آن را اقدامی ارزشمند برای حفظ آثار به جای مانده از تلاش های این سازمان در طول دهه های مختلف دانسته است. وی ضمن قدردانی از این اقدام ارزشمند صدا و سیما، مجوز تاسیس موزه صدا و سیما را در ساختمان ارگ صادر و اعلام کرده است سازمان میراث فرهنگی آماده هرگونه همکاری با صدا و سیما در این زمینه است.
 
گفتنی است، به دنبال موافقت دکتر سرافراز، رئیس سازمان صدا و سیما، در خصوص طرح پیشنهادی روابط عمومی سازمان در راه اندازی موزه رسانه ملی، این ماموریت به اداره کل روابط عمومی محول شد. با پیگیری‎های متعدد روابط عمومی، پروانه تاسیس “موزه رسانه ملی” به  نشانی تهران میدان پانزده خرداد، مجموعه ارک، ساختمان قدیم آرشیو و به استناد ماده ۲۴ فصل سوم آیین نامه مدیریت، ساماندهی، نظارت و حمایت از مالکان و دارندگان اموال فرهنگی _ تاریخی منقول به تاریخ ۹۴/۱۲/۰۹ از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صادر شد.
 
در این خصوص دکتر نعمتی، مدیرکل روابط‌عمومی صداوسیما، هدف از راه‌اندازی موزه رسانه ملی را آگاهی‌بخشی به قشرهای مختلف مردم، به‌منظور آشنایی هر چه بیشتر با فعالیت‌‌ها و اقدامات صداوسیما در دوره های مختلف و نیز حفاظت و تداوم میراث گرانقدر رسانه ملی برای انتقال به نسل‌های بعدی ذکر کرد و بیان کرد: یکی از کارآمدترین ابزارهای انتقال میراث فرهنگی، هنری، اجتماعی و علمی یک جامعه به نسل‌های آتی، موزه‌‌ها هستند که از طریق آن می توان تعامل آینده را با گذشته رقم زد و شناخت بیشتری را از گذشته به دست آورد. وی تاکید کرد: موزه رسانه ملی واقعیتی چند منظوره خواهد بود، به این معنی که شامل فعالیت‌های پیچیده و چند جانبه‌ای می‌شود که مهم‌ترین محور آن گردآوری، نمایش، حراست، مرمت، آموزش، پژوهش، معرفی و مهم‌تر از همه حفظ و انتقال میراث رسانه‌ای و ارتباطی ایران اسلامی است.
 
مدیرکل روابط‌عمومی رسانه ملی تصریح کرد: مقدمات کار برای تشکیل و راه‌اندازی موزه با همکاری کارشناسان اداره‌کل موزه‌های کشور آغاز شده و در حال حاضر، در مرحله شناسایی، جمع‌آوری و تهیه شناسنامه اقلام موزه‌ای رسانه ملی هستیم.

انتهای پیام/

مطلب بالا در حوزه سینما و تلویزیون و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۴ April 2016 | 5:33 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.