قدردانی رئیس ستاد مرکزی راهیان نور از رسانه ملی

به رپرتاژ خبرینه و به نقل از جام جم سیما برگرفته از روابط عمومی رسانه ملی، سردار سرتیپ بسیجی دکتر بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش ‌های دفاع مقدس و رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور در پیامی از دکتر محمد سرافراز رئیس رسانه ملی در خصوص بازتاب و انتشار دستاورد ‌های راهیان نور ، قدردانی نمود.

متن این پیام به این شرح است:

جناب آقای دکتر سرافراز سلام علیکم، بر خود لازم می‌‌دانم از توجه و اهتمام حضرتعالی، مدیران و کارکنان خدوم و ارزشمند رسانه ملی در بازتاب و انتشار دستاوردهای معنوی و معرفتی راهیان نور بویژه در یک ماه گذشته که اوج حضور دلباختگان جهاد، مقاومت و شهادت در یادمان‌‌های دفاع مقدس بود، نهایت تشکر و تقدیر را داشته باشم. در یک جمله می‌‌توانم بگویم نقش بی‌بدیل رسانه ملی در ارتقاء کمی و کیفی راهیان نور غیر قابل انکار است.

رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور – بهمن کارگر

* از زمان آغاز سفرهای کاروان ‌های راهیان نور شبکه ‌های مختلف استانی و سراسری رادیو و تلویزیون به انعکاس این سفرها، حال و هوای علاقه مندان به فرهنگ دفاع مقدس و زائران مناطق مرزی کشور که روزگاری شاهد جانفشانی ‌ها و ایثار ‌های رزمندگان اسلام بوده اند، می‌ پردازند.

رپرتاژ ‌های مستند، مستقیم و ارتباط ‌های رادیویی بسیاری در این زمینه از رادیو و تلویزیون پخش شده که با ابراز رضایت مخاطبان همراه بوده است.

معاونت خـبـر رسانه ملی که در بسیاری از سفر ‌های راهیان نور گروه ‌های خـبـری خود را همراه کاروان ‌های راهیان نور می‌ کند رپرتاژ ‌های دیدنی و متعددی را از این سفرهای معنوی تهیه و پخش کرده است. ضمن اینکه اخبار مربوط به این سفرها از آغاز ثبت نام تا مراحل مختلف اعزام کاروان ‌ها از بخش ‌های مختلف خـبـر رادیو و تلویزیون به اطلاع عموم می‌ رسد.

پوشش سفر کاروان ‌های «راهیان نور» به مناطق جنوبی کشور از برنامه ‌های ترکیبی شبکه یک سیما بودکه با همت مرکز بسیج سازمان تهیه و تولید شد.برنامه ای که غیرت و ایثار مردان و زنان سال ‌های جهاد و دفاع را روایت می‌ کند.

رپرتاژ‌هایی از «راهیان نور» در شبکه دو سیما نیز از جمله برنامه ‌های ویژه ایام نوروز بود که سفر ‌های کاروان ‌های راهیان نور را برای مخاطبان این شبکه مصور می‌ نمود.

شبکه چهار هم هر روز در آیتم هایی کوتاه به انعکاس زنده «راهیان نور»می‌ پرداخت.

مستند «راهیان نور»در گفت‌وگو با فعالان راهیان نور در شبکه افق،تاریخچه این حرکت فرهنگی را به تصویر کشیده می‌ کشید. دیگر شبکه ‌های رادیویی و تلویزیونی هم به نوعی در انعکاس این سفرهای معنوی تلاش کرده اند.

مطلب بالا در حوزه سینما و تلویزیون و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۳۱ March 2016 | 1:41 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.