قربانی اسیدپاشی از قصاص محکوم پرونده گذشت

به گزارش خبرینه و به نقل از جام جم آنلاین ، سرپرست دادسرای امور جنایی تهران بیان کرد: داود روشنایی که بیش از ۱۰ سال قبل مورد اسیدپاشی قرار گرفته بود و فرد اسیدپاش به اسم صادقی، از سوی دادگاه محکوم شده بود، امروز پس از تلاش زیاد واحد صلح و سازش دادسرای امور جنایی تهران، به مناسبت میلاد حضرت زهرا (س) از قصاص فرد اسیدپاش گذشت کرد.

قاضی محمد شهریاری افزود: پیش از این یک‌بار داود روشنایی تا پای اجرای حکم پیش رفته بود، اما به واسطه شهادت حضرت زهرا(س) مهلتی سه ماهه به فرد اسیدپاش داده بود، اما نهایتاً امسال روشنایی از قصاص فرد اسیدپاش گذشت کرد و نسبت به عدم قصاص این فرد اعلام رضایت کرد.

دوم آبان ماه سال ۸۴ بود که خـبـر وقوع یک حادثه اسیدپاشی در رسانه‌‌ها منتشر شد.

خـبـر این بود که در ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه در حوالی محله مجیدیه جوانی ناشناس سید داوود روشنایی را تعقیب می‌‌کند،‌ مقابلش ظاهر می‌‌شود و زمانی که داوود علت این اقدامش را جویا می‌‌شود فرد ناشناس بدون دادن جواب، ظرف حاوی اسید را روی صورت جوانی می‌‌پاشد که آن زمان تنها ۲۰ سال داشت.

داوود می‌‌گوید: «پس از آن که اسید به صورتم ریخته شد، دیگر متوجه چیزی نشدم اما پس از آن شهروندان با اورژانس تماس گرفته و مرد اسیدپاش به نام «حمید – ص» را نیز در محل دستگیر کردند.»

منبع: فارس

خـبـر و مطلب بالا در گروه حوادث و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۳۰ March 2016 | 7:04 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.