قطبی: برای موفقیت تیمم روزی ۱۸ تا ۲۰ ساعت کار می‌کنم

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت:هیچ وقت در زندگی‌ام کم کار نبوده‌ام بطوریکه امروزه نیز برای موفقیت تیمم روزی ۱۸ تا ۲۰ ساعت کار می‌کنم فیلم بازی‌های تیم‌ها را می‌بینم، در ورزشگاه های مختلف حاضر می‌شوم و از مشاورانم کمک می‌گیرم.


به گزارش واحد مرکزی خبر ؛ افشین قطبی در حاشیه نشست کمیته فنی فدراسیون فوتبال درباره مسایل تیم ملی اظهار کرد:در این مدت انتقادهای زیادی شنیده‌ام که بسیاری از آنان احساسی است و قصد بدی ندارند اما کسانی هستند که به خاطر منافع شخصی دعا می‌کنند تا تیم ملی کشورشان ببازد.

وی بابیان اینکه باید به تیم ملی کمک کرد گفت : در فوتبال ایران هیچ وقت نمی‌توانید چیزی را پیش‌بینی کنید.
قطبی افزود: ما در ۱۲ روز چهار بازی انجام دادیم که در آن دو پیروزی ، یک تساوی و با یک شکست روبرو شدیم ، فکر نمی‌کنم یک باخت چندان غیر منطقی باشد.

وی با اشاره به اینکه ما تا کنون پنج بازی رسمی داشته‌ایم ، افزود از این پنج بازی در سه دیدار داوران از کشورهایی انتخاب شدند که حریفان ما از آن منطقه بودند. در دیدار با اردن سه داور اماراتی قضاوت کردند. سه داوری که عرب زبان هستند و عرب دوست. چرا هیچ رسانه‌ای ننوشت که گل اردن با دست زده شد. برای من جای تعجب دارد که چرا هیچ رسانه‌ای به داوری این بازی نپرداخت. باید شرایط عوض شود. باید یا از نفوذمان در کنفدراسیون فوتبال آسیا استفاده کنیم یا اگر نفوذی نداریم، شرایط را تغییر دهیم. اختلاف در فوتبال امروز بسیار کم است و این نفوذها هستند که تاثیرگذار می‌شوند. داوری بازی با اردن در ۲۰ دقیقه اول به ضرر ایران بود و اکنون هم نمی‌خواهم بهانه‌جویی کنم اما، معتقدم باید کاری کنیم تا این وضع عوض شود.

قطبی درباره‌ انتقاد مربیان لیگ برتری از وی هم می گوید : ما در کشورمان کارشناسان زیادی داریم اما، کسی نیست که کارهای اجرایی را صورت دهد.

من می‌گویم مشکل فوتبال ما با یک نتیجه حل نمی‌شود. اگر فکر می‌کنیم با یک پیروزی برابر اردن تمامی مشکلات فوتبال ایران حل می‌شود، اشتباه کرده‌ایم. من هیچ وقت نمی‌گویم که اکنون تیم ملی آماده است. ما در جریان ساختن تیم‌مان هستیم و شکست می‌تواند به ما کمک کند. در این چهار بازی متوجه شدیم که کدام بازیکن می‌تواند در چه شرایطی به ما کمک کند و کدام بازیکن پتانسیل بین‌المللی دارد و کدام ندارد.

متاسفانه مربیانی که انتقاد می‌کنند، تا به حال در تمرینات ما حاضر نشده‌اند. آنان نمی‌دانند که من و همکارانم روزی ۲۰ ساعت کار می‌کنیم. می‌خواهم بگویم آنان بروند و رکوردی که خودشان ثبت کرده‌اند را ببینند. کدامیک از تیم‌های لیگ برتری توانسته در تمامی بازی‌هایش پیروز باشد و کدامیک از تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا پارسال به توفیقی دست یافته است؟ مشکل ما این است که به اندازه‌ی کافی فوتبال را نمی‌شناسیم. باید از انتقادهایی که می‌کنیم خجالت بکشیم. بهتر است به خودمان نگاه کنیم تا در تیمی که مربی‌اش هستیم، موفق باشیم. من بازی‌های بد بسیاری را در لیگ برتر دیده‌ام اما، آیا تا به حال یک بار هم انتقاد کرده‌ام و گفته‌ام که بازی‌های بدی برگزار می‌شود؟ همیشه احترام گذاشته‌ام چرا که معتقدم باید به یک مربی فرصت داد.

سر مربی تیم ملی درباره‌ مسابقه با اردن هم ادامه می دهد : هر شکست تلخ است. اما، من خیلی ساده می‌توانم بگویم اگر هر تیم ملی در دنیا در ۱۲ روز چهار بازی انجام دهد، شک نکنید که در یک دیدار بد بازی خواهد کرد اما، من گفته‌ام که مسوولیت این شکست با من است. این من بودم که ترکیب و بازیکنان را انتخاب کردم.
چیزی که همیشه گفته‌ام این است؛ تیمی می‌خواهیم که تجربه زیادی داشته باشد. ممکن است این کسب تجربه هزینه‌ای داشته باشد.

قطبی درباره‌ جلسه‌ کمیته‌ فنی فدراسیون هم گفت: صحبت‌های بسیار خوبی مطرح شد و تمامی وقت صرف برنامه‌های تیم امید شد. به اعتقاد من جلساتی این چنینی می‌تواند به فوتبال ایران کمک کند. افرادی که در این کمیته حضور دارند، کسانی هستند که در فوتبال زندگی می‌کنند، کریم از بازیکنان بزرگ تاریخ فوتبال ایران است که در چند لیگ دنیا بازی کرده است. به اعتقاد من مشکلات فوتبال ایران می‌تواند با این جلسات کمتر شود.