قطبی: دوباره به صدر آسیا برمی گردیم

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: پیروزی برابر کره جنوبی نشان داد که تیم ایران می تواند بار دیگر به صدر فوتبال آسیا بازگردد.


افشین قطبی پس از پیروزی ارزشمند تیم ملی ایران برابر کره جنوبی به خبرنگاران گفت: خیلی خوشحالم که توانستیم امروز کره جنوبی را شکست دهیم. کره تیم بسیار دشواری برای شکست دادن است اما یقین دارم که این نتیجه می تواند بار دیگر فوتبال ایران را به صدر فوتبال آسیا بازگرداند.


سرمربی تیم ملی کره جنوبی هم گفت: از بازیکنانم به خاطر عملکردشان تشکر می کنم. ما می خواستیم بازی خوبی به لحاظ همکاری تیمی انجام دهیم اما واقعا شرایط زمین بازی خوب نبود.


جی سون پارک کاپیتان تیم ملی کره هم گفت: خیلی ناراحت کننده است که نتوانستیم در این بازی به پیروزی برسیم اما ما بهترین عملکردمان را ارائه کردیم. مهمترین نکته این است که ما باید بفهیم آنچه را که سرمربی خواسته اجرا کنیم.


سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی از این بازی نوشت: ایران با شکست کره جنوبی به سطح بالایی از آمادگی ذهنی برای جام ملت های آسیا رسید.


این پیروزی نخستین برد تیم ایران برابر جنگجویان تائه گوک (لقب تیم کره) پس از ۳۹ سال در خاک کره است.
کفاشیان: کار تیم ملی با این دو پیروزی تمام نشده است


رئیس فدراسیون فوتبال گفت: بازیکنان تیم ملی نباید فکر کنند کار آنها با دو پیروزی برابر چین و کره‌جنوبی تمام شده و باید با همین انگیزه و تلاش رو به جلو حرکت کنند.

 علی کفاشیان درباره برتری یک بر صفر تیم ملی برابر کره جنوبی خاطرنشان کرد: ملی‌پوشان ایران بازی خوبی از خود به نمایش گذاشتند و معتقدم دیدار انتخابی جام‌جهانی برابر کره‌جنوبی هم از همین کیفیت برخوردار بود. بازیکنان ایران همیشه مقابل کره‌جنوبی خوب بازی می‌کنند.


وی ادامه داد: نیاز به بازی‌های بهتر و بیشتر داریم. تیم ملی از بازیکنان شایسته‌ای تشکیل شده، اما باید تمام بازی‌ها را جدی بگیریم. بازی‌های تدارکاتی دیگری هم درنظر داریم. البته مسابقات غرب آسیا در اردن را هم در پیش داریم که می‌توانیم از این پیکارها به خوبی بهره ببریم.


رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه به دنبال برگزاری چند بازی تدارکاتی با تیم‌های مطرح دنیا که در جام جهانی هم حضور داشتند هستیم تصریح کرد: معتقدم هر وقت بازیکنان ایران اراده کنند می‌توانند دست به کار بزرگی بزنند و امیدوارم با حمایت مسئولان و باشگاه‌ها تیم‌ ایران در تمام رده‌ها بتواند موفق باشد.


کفاشیان افزود: ملی‌پوشان نباید فکر کنند با ۲ پیروزی کار آنها تمام شده و باید با همین انگیزه و تلاش رو به جلو حرکت کنند. لیگ سال جاری پویایی خوبی با تیم‌های بزرگ دارد و به این دلیل بازیکنان خوبی در پست‌های مختلف داریم. باید فضا برای همه باز شود تا بهترین تیم ملی را داشته باشیم. انتخاب بازیکن برعهده کادر فنی است، اما مهم‌ترین موضوع صبر و تحمل باشگاه‌ها، مردم و بازیکنان است.


وی یادآور شد: مردم و باشگاه‌ها باید به کادر فنی اعتماد کنند تا تیم ملی خوبی داشته باشیم. اگر تیم ملی نتیجه خوبی کسب ‌کند این پیروزی و موفقیت مربوط به خانواده فوتبال ایران است.


کفاشیان در خصوص اتحاد و یکدلی بین بازیکنان و کادر فنی تیم ملی خاطرنشان کرد: قطعاً این موضوع یکی از مهم‌ترین عوامل موفیقت تیم‌های ملی است و تمام تمرکزمان باید به روند رو رشد تیم ملی باشد.


کفاشیان در مورد خصوصی‌سازی تیم‌های پرسپولیس و استقلال که سعیدلو آن را تمام شده اعلام کرده بود عنوان کرد: سازمان تربیت بدنی تصمیم خود را برای این کار گرفته است، اما شرایط برای خصوصی کردن این دو تیم پرطرفدار باید فراهم شود.

چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۸۹