قطبی: هنوز دستیار ایرانی‌ام را انتخاب نکردم

افشین قطبی درباره انتخاب دستیار ایرانی‌اش برای حضور در کادر فنی تیم‌ ملی فوتبال، اظهار کرد: می‌دانم که علاقمندان به فوتبال و به خصوص رسانه‌های کشور دوست دارند که این انتخاب هرچه سریعتر صورت بگیرد و برخی صحبت‌هایی که عده‌ای در این زمینه دارند از این علاقه نشات می‌گیرد اما هنوز مربی مورد نظر خود را به صورت رسمی انتخاب نکرده‌ام.


وی ادامه داد: من از قبل هم چنین تصمیمی داشتم که یک مربی ایرانی و مربی بدنساز ایرانی را برای تکمیل کادر فنی تیم ملی انتخاب و معرفی کنم و فکر می‌کنم برای آماده سازی تیم ایران و حضور قدرتمند در جام ملت‌های آسیا این انتخاب باید صورت بگیرد، اما هم‌چنان در حال بررسی و مذاکره با فدراسیون هستیم تا مربی باکیفیتی را برای اضافه شدن به کادر فنی تیم ملی انتخاب کنیم. در این خصوص هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده و به زودی این مربی را معرفی می‌کنیم.


افشین قطبی همچنین درباره سیدبندی AFC برای جام ملت‌های آسیا و این که تمایل دارد ایران با چه تیم‌هایی هم‌گروه شود، تصریح کرد: برای تیمی که می‌خواهد قهرمان این رقابت‌ها شود مهم نیست که در چه گروهی قرار بگیرد. این موضوع واقعا برای من اهمیتی ندارد. همانطور که می‌دانید سیدبندی تعیین شده از سوی AFC بر این اساس بوده که قطر به عنوان میزبان رقابت‌ها، عراق به عنوان قهرمان دوره گذشته و تیم‌های عربستان و کره جنوبی به عنوان تیم‌های دوم و سوم جام ملت‌های پیشین در سید یک قرار گرفتند و تیم‌های قدرتمند دیگری چون ژاپن، استرالیا، ایران و ازبکستان در سید دو حضور دارند. اگر نگاهی هم به تیم‌های حاضر در سید سه و چهار بیاندازید می‌بینید تمام این تیم‌ها اکنون پیشرفت کرده و قدرتمند شده‌اند و فاصله‌شان نسبت به جام ملت‌های قبل خیلی به هم نزدیک شده است. شاید تنها بتوانیم هند را به عنوان ضعیف‌ترین تیم حاضر در این رقابت‌ها بدانیم، اما سایر تیم‌ها شرایط خوبی دارند.


وی گفت: تیم‌هایی چون استرالیا، کره جنوبی و ژاپن از جمله تیم‌هایی هستند که بازیکنان زیادی در لیگ‌های اروپایی داشته و قدرت فوق‌العاده‌ای دارند. همچنین تیمی مثل کره شمالی را که می‌بینید تمام دنیا را گشته و واقعا به مانند یک تیم باشگاهی اداره و سرپرستی می‌شود. آنها چندین بازیکن هم در لیگ‌های خارجی دارند و پس از حضور در جام جهانی هم با تجربه فزون‌تری در جام ملت‌ها شرکت خواهند داشت.


قطبی گفت: امیدوارم در فرصت باقیمانده تا این رقابت‌ها تیم ایران بتواند بهترین بازی‌های تدارکاتی را داشته باشد و باشگاه‌ها نیز در این زمینه با تیم ملی همکاری کنند تا بازیکنان ملی‌پوش‌ با کیفیت بالا و انگیزه بسیار زیاد در تمرینات شرکت کرده و ما بتوانیم به هدف‌مان که قهرمانی در این رقابت‌هاست برسیم.


سرمربی تیم ملی از برگزاری ۱۰ دیدار تدارکاتی تیم ملی خبر داد و گفت: ۵ بازی در روزهای فیفا و ۵ بازی دیگر در روزهای غیر از فیفا برگزار می‌شود. تیم ملی یک اردوی ۱۴ روزه در یکی از کشورهای اروپایی برپا و دو دیدار تدارکاتی در آنجا برگزار خواهد کرد و در آستانه‌ی شروع جام ملت‌ها نیز در یکی از کشورهای نزدیک به قطر اردو خواهیم زد و دو دیدار دوستانه نیز آنجا برگزار می‌کنیم.

خبرگزارى ایسنا

دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۸۹