قنبری: گفتند پشتیبانی از تیم دیپلماسی باعث رد صلاحیتم شده است

سیاست > احزاب و شخصیت‌ها – ایلنا نوشت: یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: وقتی به رد صلاحیتم اعتراض کردم، یک نفر در هیات نظارت به من گفت به نظر می‌رسد مواضعم در پشتیبانی از دیپلماسی هسته‌ای دولت روحانی باعث رد صلاحیتم شده است.

داریوش قنبری با اشاره به رد صلاحیت خود در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: بنده به استناد بند ۱ و بند ۳ ماده ۲۸ درخصوص عدم التزام و اعتقاد عملی به اسلام و ولایت‌فقیه رد صلاحیت شده‌ام. وقتی نسبت به این موضوع اعتراض کردم، یک نفر در هیات نظارت به من گفت که به نظر می‌رسد مواضعم در پشتیبانی از دیپلماسی هسته‌ای دولت روحانی باعث رد صلاحیتم شده است.

او افزود: با ادامه روند موجود، انتخابات کاملا غیررقابتی می‌شود و به جای رقابت تفکرها و سلایق، رقابت بین افراد اصولگرا صورت می‌گیرد چون تفکر رقیب باقی نمی‌ماند. اصلاح‌طلبان تایید صلاحیت شده به قدری محدود است که به زحمت یک دهم کرسی‌های مجلس هم نمی‌شود برای همین ما امیدوار به نتایج تجدیدنظر هستیم.

قنبری با تاکید بر اینکه امیدوار هستیم در مرحله تجدیدنظر قانونی مورد توجه قرار گیرد، گفت: اینکه از مواضع هسته‌ای امروز به نفع کل کشور است پشتیبانی کردم نباید دلیلی برای رد صلاحیتم باشد. جای تاسف است که چنین چیزی مصداق خروج از اسلام و تبعیت از رهبری قلمداد شده است.

او با بیان اینکه در برخی رد صلاحیت‌ها استدلال محکمه‌پسند وجود ندارد، گفت: همانطور که همه را دعوت به تمکین از قانون می‌کنیم، در بررسی صلاحیت‌ها قانون باید ملاک قرار گیرد.

قنبری با بیان اینکه تمام صحبت‌های من در طول دوران نمایندگی مجلس و پس از آن در دفاع از مواضع نظام و رهبری بوده است، خاطرنشان کرد: امیدوارم رئیس‌جمهور این مسئله را هرچه سریع‌تر پیگیری کند، چراکه رئیس‌جمهور وظیفه صیانت و پاسداری از قانون را برعهده دارد.

۲۹۲۹

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.