قیمت لوازم خانگی ۱۰ درصد افزایش یافته است

رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران از افزایش نسبی قیمت لوازم خانگی در بازار تهران که ناشی از افزایش قیمت محصولات شرکت‌های داخلی است خبر داد.


محمد تهام‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اصناف خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اشاره به افزایش قیمت کالا‌های لوازم خانگی در روز‌های اخیر گفت: شرکت‌های داخلی در روز‌های اخیر قیمت کالا‌های خود را حدودا ۱۰ درصد افزایش داده‌اند که همین امر باعث شده است فروشندگان لوازم خانگی هم کالا‌ها را با قیمتی گران‌تر تهیه و گران‌تر هم بفروشند.


او گفت: البته همواره در روز‌های پایانی سال با افزایش سه تا پنج درصدی قیمت لوازم خانگی روبه‌رو بوده‌ایم ولی افزایش قیمت روز‌های اخیر بیش از حد معمول بوده است.


رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران تصریح کرد: این افزایش قیمت شرکت‌های داخلی به محصولات شرکت‌های خارجی هم سرایت کرده است و آن‌ها هم کالا‌های خود را با افزایش ۱۰ درصدی قیمت می‌فروشند.


به گفته او این افزایش قیمت شامل انواع یخچال فریزر، اجاق گاز و لوازم برودتی مثل کولر و چیلر شده است.


تهام‌پور از افزایش سطح بازرسی‌های اتحادیه در ایام پایان سال خبر داد و گفت: بازرسان اتحادیه در فروشگاه‌های لوازم خانگی سطح شهر نظارت کافی دارند و اتحادیه با هر گونه تخلفی شدیدا برخورد می‌کند که نمونه آن را در برخورد با یکی از فروشگاه‌های صنفی بزرگ که واحد صنفی تحت اجاره یکی از شرکت‌ها بود در هفته گذشته شاهد بودیم.


او از مردم خواست تا کالا‌های خود را از فروشگاه‌های دارای پروانه کسب اتحادیه تهیه کنند تا اتحادیه بتواند در مقابل شکایت‌های مردم پاسخگو باشد.


او تاکید کرد: هولوگرام مخصوص اتحادیه در فروشگاه‌های پروانه دار نصب شده است و مردم می‌توانند فروشگاه‌های مجاز را از این طریق شناسایی کنند.