قیمت زلیخا، ۲۰ برابر یوزارسیف بود!


با نزدیک شدن به قسمت‌های پایانی سریال حضرت یوسف(ع) هر روز ابعاد جدیدی از این پروژه مشخص می‌شود.

به گزارش خبرنگار «آینده»، کتایون ریاحی در این سریال گران‌ترین هنرپیشه بوده که ماهانه حدود ۷ تا ۱۰ میلیون تومان برای حضور در نقش زلیخا دریافت کرده که بیش از ۲۰ برابر دستمزد بازیگر یوسف بوده است. به گونه‌ای که ارزان‌ ترین بازیگر از میان نقش‌های اصلی سریال مصطفی زمانی، بازیگر مازندرانی نقش یوسف بوده که ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان در ماه دریافت می‌کرده است.


گفته می‌شود بیشترین هزینه‌ها صرف نظر از بازیگر، هزینه‌های گزاف ساخت دکور‌ها و اجاره وسائل و ادوات فیلمبرداری بوده‌اند. پیش از این مسئولین ساخت این سریال، بیشترین رقم هزینه تولید آن را ۷ میلیارد تومان اعلام کرده بودند که برخی از منابع آگاه معتقدند با توجه به هزینه‌هایی که در این سریال شده است، این رقم غیر واقعی به نظر می‌رسد.

 

در حالی که گمانه زنی‌های زیادی در مورد هزینه‌های ساخت این سریال انجام شده، یک منبع آگاه در این مورد به «آینده» گفت: هزینه واقعی سریال ۱۴ میلیارد تومان بوده که ۶ و نیم میلیارد آن توسط تلویزیون و مابقی آن از محل کمک‌هایی از نهاد ریاست جمهوری، یکی از ارگان‌ها و چند چهره شاخص در مجلس تامین شده است.
وی گفت: هنوز ۱۳، ۱۴ قسمت از سریال باقی مانده که در آن برادران یوسف به تپس می‌آیند و پس از ملاقات با او به کنعان می‌روند. در بخشی از سریال نیز بر اساس یک روایت غیر معتبر که در منابع دینی تشیع چندان روی آن تاکید نشده، یوسف به امر خدا زلیخا را جوان کرده و با او ازدواج می‌کند.


در طرح اولیه این سریال، همسر اول و فعلی یوسف به خواستگاری زلیخا می‌رود، اما این منبع آگاه یادآور شد که به خاطر حساسیت‌ها ممکن است این اتفاق به نحوی دیگر بیفتد، اما یقینا یوسف زلیخا را به عقد خود در خواهد آورد.

در این حال ناهماهنگی در روند گذشت زمان در این مجموعه تلویزیونی به رغم هزینه‌های فوق‌العاده آن موجب اعتراض منتقدین هنری شده است. به گفته آنان، گذشت حدود سی سال در حالی در چهره زلیخا به شدت محسوس است که کمترین اثری در سیمای کنیزان زلیخا یا مادر فرمانروای مصر نداشته است. همچنین در حالی بخشی از موهای یوزارسیف ۴۰ ساله در طول ۱۲سال پس از آزادی از زندان سفید شده است که چهره مالک مشاور وی یا بنیامین بردار او، تغییر خاصی ننموده است.