کارکشته‌ها، عنوان گزارش KURIER از تیم ملی ایرانعلی کریمی:
به هر چه بخواهی، می‌رسی

سایت KURIER در گزارشی با عنوان «کار کشته‌ها» به تیم ملی ایران پرداخت.
در این مطلب آمده است:«
برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم ملی ایران سربازهایی بی‌نظیر با لژیونرهایی با تجربه در اختیار دارد. کارشناسان، این تیم ملی ایران را بهترین تیم تاریخ فوتبال این کشور می‌دانند. تیمی که از محبوبیت زیادی در بین شصت و شش میلیون ایرانی هم برخوردار است.
برانکو ایوانکوویچ با بازیکنانی کار کشته و ورزیده راهی آلمان می‌شود و از آنجا که این تیم چهار لژیونر آلمانی را نیز در کادر خود می‌بیند، به گمان برخی‌ها این تیم در آلمان هم احساسی مشابه بازی‌های خانگی‌اش را خواهد داشت.

علی دایی مهاجم ایران اگرچه اندکی پا به سن گذاشته است؛ اما، همچون گذشته نقشی غیر قابل انکار در تیم ایران دارد. مهاجم سال‌های گذشته‌ی بایرن مونیخ، با نه گل زده، در بازی‌های انتخابی جام جهانی بار دیگر ارزش‌هایش را به رخ همگان کشید.

علی کریمی، دیگر بازیکنی است که بسیار از او صحبت می‌شود. او در سال ۲۰۰۵ راه بایرن مونیخ را در پیش گرفت. این در حالی بود که بسیاری از منتقدان به پیشرفت او در فوتبال اروپا چندان خوشبین نبودند. با این حال، این بازیکن تکنیکی، با موفقیت و تلاش خود،‌همگان را حیرت زده کرد.

مرد سال ۲۰۰۴ آسیا در این باره گفت:« به هر چه بخواهی، می‌رسی.»

در ادامه این گزارش آمده است:« وحید هاشمیان از سال ۲۰۰۵ در هانوفر توپ می‌زند. این مهاجم ایرانی پس از مدت‌ها امتناع از شرکت در تیم ملی، با صحبت‌های برانکو ایوانکوویچ بار دیگر بازی در تیم ملی ایران را پذیرفت.

مهدی مهدوی‌کیا بازیکن باشگاه هامبورگ هم در این سال‌ها همواره به عنوان یکی از بهترین بازیکنان شناخته شده است. او در کشورش هم از همین وجهه برخوردار است.

بسیاری بر این باورند که «کیا» بار دیگر در آلمان می‌تواند مطرح شود؛ البته در پیراهن تیم ملی ایران و در بازی‌های جام جهانی.

فریدون زندی هم اکنون بازیکن میانی کایزرسلاترن به شمار می‌آید.

او که فرزند مادری آلمانی و پدری ایرانی است، در «است فریزلند» به دنیا آمده است. او می‌توانست در تیم ملی آلمان هم بازی کند. زندی حتی به تیم جوانان آلمان هم فراخوانده شده بود.

نامه‌ی میلون‌ها هواداران ایرانی فوتبال، او را به بازی در تیم ملی ایران ترغیب کرد.

برانکو ایوانکوویچ می‌داند که تجربه‌ی این بازیکنان بوندس‌لیگایی به کمک تیمش خواهد آمد.

سرمربی پنجاه و چهار ساله کروات با ترکیبی درست از بازیکنان تدافعی و تهاجمی می‌خواهد با تیمش برای نخستین بار پای به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی بگذارد.»