کتاب نظام خانواده در اسلام به زبان انگلیسى منتشر شد

– صابر شاهرودى در مورد ترجمه و انتشار کتاب نظام خانواده در اسلام به زبان انگلیسى از تالیفات اندیشمند محقق استاد حسین انصاریان بیان داشتند: این مرکز با همکارى انتشارات محترم انصاریان کتاب نظام خانواده در اسلام را در حدود ۲۵۰ صفحه به زبان انگلیسى ترجمه و به چاپ رسانیده است.


به گزارش مدیر روابط عمومى و امور بین الملل مرکز علمى تحقیقاتى دارالعرفان، صابر شاهرودى در ادامه پیرامون لزوم چاپ آثار اسلامى و اخلاقى براى خانواده هاى شیعه در سراسر دنیا گفت: خوشبختانه رویکرد مسلمانان از فرق و مذاهب مختلف و حتى غیرمسلمانان به آموزه هاى اهل بیت (علیهم السلام) بسیار قابل ملاحظه است . امروزه مسلمانان با هرنوع گرایشی، یک نوع علاقه اى را نسبت به فراگیرى علوم اسلامى نشان میدهند که لزوم ارائه آثار اسلامى براى خانواده ها به زبانهاى مختلف بسیار ضرورى است .


ایشان در پایان ضمن اشاره به سرفصلهاى مهم این کتاب اظهار داشتند : در این کتاب ،۳۰ فصل در مباحث خانواده شامل موضوعات: آیین ازدواج, موقعیت زن در تاریخ بشر و اسلام, استقلال مرد و زن در اسلام, مقام زن در منطق وحى, موانع ازدواج, راه انتخاب همسر, حقوق زن و شوهر, حقوق فرزند بر پدر و مادر, حقوق پدر و مادر بر فرزند, طلاق و ارث و … بحث گردیده است .