کتک زدن شوهر برای دریافت مهریهبه گزارش «جام‌جم»، هفته گذشته ساکنان مجتمعی در شمال غرب تهران با شنیدن صدای ناله و فریادهای کمک‌خواهی یکی از همسایه‌ها از خانه‌هایشان بیرون آمدند.

آنها در کمال تعجب مشاهده کردند یکی از همسایه‌ها که زن جوانی است، با جارو و دمپایی به جان شوهرش افتاده و او را بشدت کتک می‌زند و مرد جوان نیز در حال التماس کردن به اوست. همسایه‌ها با دیدن این صحنه، مرد صاحبخانه را از زیر دست زنش بیرون کشیدند و به همسرش اعتراض کردند. زن جوان که بشدت عصبانی شد، بار دیگر با برداشتن چوبدستی از داخل یکی از اتاق‌های خانه، به سوی شوهرش و همسایه‌ها حمله‌ور شد.


فرار زن خشمگین


در همین موقع، یکی از همسایه‌ها با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران تماس گرفت و از حمله زن خشمگین به سوی ساکنان مجتمع خبر داد.


زن خشمگین وقتی فهمید همسایه‌ها با پلیس تماس گرفته و تقاضای کمک کرده‌اند، با تهدید به قتل شوهرش، محل را ترک کرد.


دقایقی بعد وقتی ماموران به محل حادثه رسیدند، معلوم شد که زن خشمگین آن محل را ترک کرده و شوهرش که بشدت کتک خورده بود، به خانه یکی از همسایه‌ها انتقال یافته است.


بنابراین، ‌مرد همسایه برای درمان به بیمارستان انتقال یافت و چند روز بعد، به مرکز پلیس تهران مراجعه و از همسرش شکایت کرد.


شکایت شوهر از همسر جوان


این مرد در اظهاراتش به پلیس گفت: چندی پیش به دنبال اختلاف‌هایی که با همسرم پیدا کردم، او تصمیم به جدایی گرفت ولی من خواهان این جدایی نبودم، اما او از وقتی که فهمیده من حاضر به پرداخت مهریه‌اش و جدایی از او نیستم، بنای ناسازگاری گذاشته و به دفعات مرا کتک زده است؛ به گونه‌ای که آخرین بار به کمک همسایه‌ها نجات یافتم.


با شکایت این مرد و تشکیل پرونده قضایی در این خصوص، همسر وی تحت تعقیب قرار گرفت و پس از دستگیری به مرکز پلیس منتقل شد.


انتقام‌گیری


زن جوان – متهم -در اظهاراتش به پلیس گفت: ۳ سال قبل ازدواج کردم. چندی پیش، او به بهانه اضافه‌کاری و ماندن در محل کارش با دوستانش به گردش و تفریح می‌رفت و نیمه شب به خانه بازمی‌گشت و هر شب با دروغی جدید، دیر آمدن خود را توجیه می‌کرد و بنای ناسازگاری را می‌گذاشت.


متهم ادامه داد: شوهرم پس از مشاجره، به بهانه قهر خانه را یک هفته ترک می‌کرد و به خانه پدری‌اش می‌رفت و من هر بار برای حفظ کانون خانوادگی، از او عذرخواهی می‌کردم تا او به خانه بازگردد.


وی تصریح کرد: وقتی رفتارهای نامناسب شوهرم همچنان ادامه یافت، تصمیم گرفتم با دادخواست طلاق در دادگاه، او را مجبور کنم که اخلاق و رفتارش را تغییر دهد اما چون بی‌فایده بود و او به شرط گذشت از مهریه و حق و حقوق قانونی‌ام، تقاضای طلاقم را می‌پذیرفت، تصمیم گرفتم او را تنبیه کنم. به همین دلیل، هر بار به خاطر ناملایمات و بدرفتاری‌هایش، او را کتک می‌زدم.


زن متهم گفت: هر بار که شوهرم مرا اذیت می‌کرد، با چوبدستی، جارو و دمپایی به جان او می‌افتادم و کتکش می‌زدم تا او با تغییر رفتار گذشته به زندگی بازگردد که آخرین بار همسایه‌ها به داد او رسیدند و او از کتک خوردن نجات یافت.


بنا بر این گزارش، بازپرس مومنی، رئیس شعبه هفتم دادسرای ناحیه ۲ تهران برای زن جوان قرار قانونی صادر کرد و تحقیقات از وی ادامه دارد.


چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۸۸