کروبی: اگر تصمیم قطعی بگیرم بیایم، به نفع هیچ کس کنار نمی‌کشم

مهدی کروبی درباره بحث‌های مطرح شده پیرامون این‌که اگر وی و خاتمی هر دو تصمیم به کاندیداتوری بگیرند آیا هیچ کدام به نفع دیگری کنار خواهد کشید؟، اظهار کرد:« باید صبر کنیم و جلو برویم تا ببینیم چه می‌شود. اگر تصمیم قطعی بگیرم بیایم، به نفع هیچ کس کنار نخواهم کشید.»


به گزارش خبرنگار سیاسی ایسنا، دبیر کل حزب اعتماد ملی در حاشیه سی و دومین نشست عمومی مجمع نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران درباره بحث‌های مطرح شده مبنی بر کاندیدا نشدن سید محمد خاتمی در صورت کاندیداتوری وی گفت: روابط ما با آقای خاتمی خوب است. اگر آقای خاتمی این طور است که چون فردی آمده پس دیگر نخواهد بیاید، به نظر من بهتر است که نیاید. معتقدم مطرح کردن این حرف‌ها توهین به آقای خاتمی است


وی تصریح کرد: من هنوز نظر قطعی خود را اعلام نکرده‌ام و حزب، مرا انتخاب کرده است. آیا این بدین معنی است که آقای خاتمی تشریف نیاورند؟ چنین چیزی در ذهن آقای خاتمی نیست و دیگران چنین چیزی می‌گویند.


وی ادامه داد: مثلا اگر مجمع روحانیون و برخی گروه‌های دیگر که آقای خاتمی را تعیین کردند آیا من باید بگویم چون آقای خاتمی تعیین شده است من دیگر نیایم؟ اصلا چنین بحث‌هایی نیست. به نظر من دیگر مطرح کردن این حرف‌ها معنایی ندارد و نباید اینها را بگویند.


دبیر کل حزب اعتماد ملی با دعوت اصلاح طلبان به وحدت اظهار کرد: نباید کاری کرد که شکاف به وجود آورد. من برای افزایش شور انتخاباتی همه را به وحدت دعوت می‌کنم.وی درباره دیدار خود با میر حسین موسوی و عبدالله نوری نیز گفت: با آقای موسوی که دیداری نداشتم مگر یک مراسم شام که پیش از ماه مبارک رمضان بود. دیدار با آقای نوری هم مربوط به جلسات ماهانه در منزل ایشان می‌شود که من گاهی اوقات در آن شرکت می‌کنم. یک جلسه هم که رفتم بعد از پایان سخنرانی پیش من آمدند و برای یک مراسم ناهار دعوت کردند ولی درباره انتخابات صحبتی نشد.


کروبی در مورد انتقادات مطرح شده از سوی حسن روحانی نسبت به دولت و نیز بحث‌های مطرح شده درباره کاندیداتوری وی اظهار کرد: من بارها گفته‌ام که دولت زحمت می‌کشد و تلاش می‌کند ولی مشکلات هم در جامعه زیاد است. دولت کار می‌کند ولی به نظر ما ممکن است کار کارشناسی آنها کم باشد یا نیروها کم سابقه و در کارها دارای مشکلاتی باشند. آقای روحانی هم انشالله می‌خواهند بیایند و بسیار هم خوب است و به نظر من هر چه بیشتر بیایند وضع انتخابات بهتر خواهد بود.


دبیر کل حزب اعتمادملی در ادامه به انتخابات مجلس هشتم اشاره کرد و با بیان این‌که درباره انتخابات اخیر مجلس باید بحث کنیم که چگونه و چرا شکست خوردیم؟ افزود: باید ببینیم آیا صیانت از رای شد؟ وقتی یک مجموعه از نیروهای اصلی یک حزب رد صلاحیت می‌شوند وقفه در کار آن به وجود می‌آید؛ مشکل اصلی ما این بود و تلاش‌هایی هم کردیم که نتیجه داد ولی اندک بود.


کروبی با بیان این‌که یک ضربه اصلی که ما خوردیم در بحث عدم صلاحیت‌ها بود، تاکید کرد: اگر ما در آن مرحله شکست خوردیم هیچ اشکالی ندارد و در این مرحله هم وارد می‌شویم و کار خود را انجام می‌دهیم و این مردم هستند که تصمیم می‌گیرند به ما رای بدهند یا رای ندهند.


وی خاطرنشان کرد: همه دعوای ما بر سر همین است که اجازه بدهند تصمیم گیری به عهده مردم باشد و با کسانی که از فیلتر شورای نگهبان می‌گذرند و وارد انتخابات می‌شوند به طور یکسان برخورد شود یعنی نیروهای غیبی وارد نشوند. در این صورت اگر شکست بخوریم هیچ ایرادی ندارد و با همان روحیه کار می کنیم؛ هم طلبکار نیستیم و هم می‌پذیریم در جامعه‌ای که انتخابات است هم پیروزی در آن وجود دارد و همه چیز است. بحث ما این است که از آرای مردم صیانت شود.


کروبی هم چنین درباره بحث کاندیداتوری خود برای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: غیر از حزبی‌ها افراد دیگری در خارج از حزب هم به من گفته‌اند که بیایم ولی من هنوز تصمیم قطعی نگرفته‌ام. عده ای هم معترض هستند و می‌گویند چرا حزب من را معرفی کرده است که چرایی این مساله را باید از خودشان بپرسید.