کعبی در پرسپولیس؟: پنجاه – پنجاه است

حسین کعبی جدایی‌اش از تیم فوتبال الامارات را قطعی دانست.


به گزارش ایسنا، حسین کعبی که دو سه سالی است بازی‌های درخشان این بازیکن در رده های مختلف ملی از یاد نرفته، بعد از جام جهانی و درخشش نسبی در این دوره از بازی‌ها به پیشنهاد الامارات یکی از تیم‌های کشور امارات پاسخ مثبت داد تا به دور از مسایل و مشکلات موجود در فوتبال ایران، فوتبال خود را ادامه دهد و نیم نگاهی هم به لیگ‌های معتبر دنیا داشته باشد. اما، بد ترین راه ممکن برای او انتخاب شده بود و او در ترکیب تیمی قرار گرفت که از او و دیگر هموطنش انتظار معجزه را دارند، تیمی که به رغم بازی خوب تا هفته سوم به یکباره افت کرد تا جایی که حالا در رده یکی مانده به ته جدول، روزهای سختی را سپری می‌کند. این‌ها همه یکطرف و مربی جدیدی که تازه از کشور تونس در راس مربیگری این تیم قرار گرفته طرف دیگر.


کعبی برای جدایی از این تیم لحظه شماری می‌کند. برای او فرقی ندارد، استقلال و پرسپولیس یا هر تیم دیگر، فقط می خواهد به ایران برگردد تا با درخشش خود به تیم ملی برای بازی‌های جام ملتها راه یابد. او در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در دبی از مسائل گوناگون سخن گفت.– با خبر شدیم که می خواهید قید فوتبال امارات را بزنید؟


بله، اگر خدا بخواهد بزودی این کار را انجام خواهم داد.– یعنی تصمیمتان قطعی است؟


بله، یکسری صحبتها شده و منتظرم هرچه زودتر مدیر برنامه هایم بیاید و صحبت‌های نهایی را انجام دهد تا از این تیم بروم.– آیا مسولین تیم با این جدایی موافق هستند؟


ببینید من با مسولان تیمم هیچگونه مشکلی ندارم و تمام مشکل من مربی تونسی جدید تیم است که از همان روز اول با عنایتی و من مشکل داشت، من هم چون خود او گفته به حسین کعبی نیاز ندارم دیگر نمی‌توانم در این تیم بمانم و امیدوارم مدیران تیم با جدایی من موافقت کنند تا من از این مشکلات رهایی پیدا کنم.– تکلیف رضا عنایتی چی، او هم که با سرمربی مشکل دارد؟


عنایتی بعنوان کاپیتان تیم و همچنین بیشترین گلزن برای تیم احتمالا تا اتمام قراردادش در این تیم خواهد ماند و احتمالا خطیبی هم به او اضافه می‌شود.– اگر از تیمی دیگر در امارات پیشنهاد داشته باشی قبول می‌کنی؟


من تمام فکرهایم را کرده ام و می‌خواهم این دو سه ماه را در فوتبال ایران سپری کنم و با وجودی که از قطر و امارات هم پیشنهاد دارم فعلا به آنها فکر نمی‌کنم.– اصلا در اول فصل روی چه حسابی تیم ضعیف الامارات را انتخاب کردی؟


من قبول دارم که بعد از جام جهانی تصمیم عجولانه ای گرفتم، من فوتبال باشگاههای امارات را پیگیری می‌کردم؛ اما، نمی دانستم این تیم این قدر ضعیف باشد، من با شرایط تیم مشکل ندارم، سرمربی جدید تیم باعث همه مشکلات من شد.– به نظر شما خطیبی که باسرمربی قبلی خود مشکل داشت می‌تواند در این تیم موفق باشد؟


من در این مورد نمی توانم نظری بدهم، ولی با صحبتهایی که با رسول داشتم از او خواستم که اگر از این تیم پیشنهاد دارد و نمی خواهد به ایران برود جواب مثبت بدهد، ولی او گفت که من نمی خواهم بخاطر تو به این تیم بیایم که من گفتم اگر تو بیایی مسولان رضایت نامه من را می‌دهند و بهترین کمک را برای رفع مشکلات من خواهی کرد. دوست دارم رسول به این تیم بیاید تا من هم به ایران برگردم.– بالاخره کی این موضوع مشخص می‌شود؟

احتمالا تا ۴۸ ساعت آینده تکلیف من با این تیم مشخص خواهد شد که ببینم باید بروم یا بمانم.– مقصد بعدی تو در ایران چه تیمی خواهد بود؟


برای من استقلال، پرسپولیس و یا تیم دیگر فرق نمی کند، فقط دوست دارم تا قبل از شروع جام ملتها در فوتبال ایران بازی کنم.– پس موضوع پرسپولیس قطعی نیست؟


هر احتمالی وجود دارد؛ اما، بصورت قطعی نه، هنوز مشخص نیست. پنجاه درصد احتمال دارد در صورت جدایی به این تیم بروم.
– فکر نمی‌کنی با وجود مشکلات مالی این تیم به مشکل بر‌خوری؟


در این شرایط فعلا مسایل مالی آنچنان برایم مهم نیست، فقط حضور در فوتبال ایران اهمیت دارد.