کلاهبرداری کارگردان قلابی از خانم ها

کارگردان قلابی که به بهانه بازی در یک فیلم دروغین ، از دختران و زنان تهرانی کلاهبرداری می‌کرد، دستگیر شد.


به گزارش خبرنگار جام‌جم، چندی قبل زن جوانی به شعبه دوم دادیاری دادسرای جنایی تهران مراجعه و از یک کارگردان سینما به اتهام کلاهبرداری شکایت کرد.


شاکی در تشریح ماجرا به دادیار سلیمانی گفت: چند هفته قبل برای خرید به یک فروشگاه رفتم که مردی نزد من آمد و خودش را یکی از کارگردانان سینما معرفی و بیان کرد به دنبال دختر جوانی برای بازی در فیلم در حال ساختش است.

مرد کارگردان پس از صحبت با من، خواست تا به عنوان بازیگر در فیلم وی بازی کنم که فریب حرف‌هایش را خوردم و برای این کار مبلغی به او پرداخت کردم و قرار شد چند روز دیگر با من تماس بگیرد و محل فیلمبرداری را بگوید که به یکباره ناپدید شد و پول‌هایم را با خودش برد.


شکایت زنان از  قلابی‌


به دنبال این شکایت، پرونده‌ای تشکیل و برای ادامه تحقیقات به اداره آگاهی تهران ارسال شد و ماموران با اطلاعاتی که از شاکی به دست آوردند، به چهره‌نگاری رایانه‌ای از مرد شیاد پرداختند و جستجو برای یافتن وی آغاز شد تا این که چند زن دیگر به مرکز پلیس مراجعه و شکایت‌های مشابهی را ارائه کردند.

ماموران در بررسی پرونده زنان شاکی پی بردند، مرد شیاد یک نفر است و به یک شیوه مرتکب سرقت‌ها شده است.

جستجوهای پلیسی برای دستگیری کارگردان قلابی ادامه پیدا کرد تا این که وی چند روز قبل، هنگامی که قصد داشت از زن دیگری به عنوان بازیگر در فیلم دروغین خود، کلاهبرداری کند، شناسایی و دستگیر شد.


اعتراف کارگردان قلابی‌


با انتقال متهم به مرکز پلیس، وی مورد بازجویی قرار گرفت و گفت: به مکان‌های تفریحی و مراکز تجاری می‌رفتم و دختران و زنان جوانی را که علاقه‌مند بازیگری بودند شناسایی و خودم را یکی از کارگردانان سینما معرفی می‌کردم و برای این که آنها  را فریب دهم ، از طریق رایانه عکس‌های هنرپیشه‌های معروف کشور را در کنار عکس خودم قرار می‌ دادم و وانمود می‌کردم ، آنها در فیلم‌های من بازی کرده‌اند.

متهم ادامه داد: بنابراین سوژه‌هایم را فریب می‌دادم و به بهانه بازی در فیلم جدیدم، از آنها  مبالغی دریافت می‌کردم و بی‌آن که کاری از پیش ببرم، متواری می‌شدم.

بنابراین گزارش، به دنبال اعتراف مرد شیاد، وی با قرار قانونی بازداشت شد و تحقیقات تکمیلی از وی ادامه دارد.