کلیپ وحشی‌گری آمریکا در اینترنت…!


به تازگی در سایت‌های اینترنتی، یک کلیپ آمریکایی به چشم می‌خورد که خبر از تفاخر نظامیان آمریکایی از جنایات خود می‌دهد.
به گزارش خبرنگار «بازتاب»، در این کلیپ، سربازهای نیروی دریایی آمریکایی با گیتار، کنسرتی اجرا می‌کنند که در آن، از وحشی‌گری سربازهای آمریکایی یاد شده و نیز کشتار زنان و کودکان بی‌دفاع عراقی، «لذت‌بخش» تعبیر می‌شود.

اگر در جنگ ویتنام، موسیقی «هیپ هاپ» به مدد روحیه سربازان آمریکایی آمد و «جیمی هندریکس» و «جیم موریسون» در مناطق امن ویتنام با این موسیقی به آنان روحیه می‌دادند، اکنون گروه «فصل چهارم» با «ساندرز» در منطقه سبز عراق، با موسیقی رپ، به کمک سربازان بی‌روحیه آمریکایی آمده است.

در متن این ترانه چنین آمده است: «آنان را کشتند. آن زن عراقی که خواست با اسلحه از خود دفاع کند، با سفیر گلوله‌های من به خاک افتاد، خونی که از سر او به روی من پاشید، من را خوشحال کرد».

در این کلیپ، تفنگداران آمریکایی، رقص‌کنان و با قهقهه، جنایات خود را تعریف می‌کنند. «نهاد احواد»، رئیس شورای روابط اسلامی آمریکا، در مورد این کلیپ اعتراض شورا را به گوش دولت آمریکا رسانده خواستار تحقیقات در مورد آن شده است.

یک نویسنده ترک همچنین در مقاله خود می‌نویسد: «سقوط آمریکا توسط این جنایتکاران روانی، محقق خواهد شد».


اما نکته جالب آن‌که هفته‌نامه «همشهری جوان» ‌در مطلبی که نسخه‌ آن در روزنامه «همشهری» نیز به چاپ رسیده، در گزارشی طولانی، به تشریح این کلیپ پرداخته و تصویر یک سرباز جوان آمریکایی را که چشم‌ها را بسته و گیتار می‌نوازد، ضمیمه گزارش خود کرده است.

مشخص نیست، این نشریه که با بودجه دولتی منتشر می‌شود، از تشریح این ترانه سربازان خشن آمریکایی با ادبیات تبلیغاتی، چه هدفی داشته است!