کیومرث ملک مطیعی درگذشت

فارس: زنده یاد کیومرث ملک مطیعی یکی از هنرمندان پیشکسوت در عرصه تلویزیون، تئاتر و سینما ساعت ۱۴:۵۰ امروز به علت بیماری در بیمارستان شریعتی تهران درگذشت.

بنابراین گزارش، یکی از کارکنان بیمارستان شریعتی ضمن تائید خبر فوق گفت: زنده یاد مطیعی به دلیل سابقه مشکلات گوارشی مدتی در این بیمارستان بستری شده بود.

کیومرث ملک مطیعی ساکن کرج بود و سالها در زمینه هنرهای نمایشی فعالیت کرده است.
کیومرث ملک مطیعی سال ۱۳۱۵ در بندرانزلی متولد شد. بازی در تئاتر را از سال ۱۳۳۰ در رشت و بازی در سینما را از سال ۱۳۵۰ شروع به کار کرد.

این هنرمند با چندین هنرمند پیشکسوت دیگر معاصر بوده و از میان آثاری که در آنها ایفای نقش کرده، می‌توان به گل بارون (۱۳۸۸)، پسر آدم، دختر حوا (۱۳۸۷)، پوست موز (۱۳۸۷)، صبح روز هفتم (۱۳۸۷)، کلانتری غیرانتفاعی (۱۳۸۷)، خروس جنگی (تلخ و شیرین) (۱۳۸۶) و قاعده بازی (۱۳۸۵) اشاره کرد.

عروس فراری (۱۳۸۳)، فردا روز دیگری است (۱۳۷۴)، الو!الو! من جوجوام (۱۳۷۳)، دیدار (۱۳۷۳)، آوای دریا (۱۳۶۹)، ترن (۱۳۶۶)، جنگلبان (۱۳۶۶)، سرزمین آرزوها (۱۳۶۶)، بگذار زندگی کنم (۱۳۶۵)، معما (۱۳۶۵)، مهمانی خصوصی (۱۳۶۵)، تفنگ شکسته (۱۳۶۴) و راه دوم (۱۳۶۳) از دیگر آثاری است که ملک مطیعی در آنها ایفای نقش کرده است.

این در حالیست که رضا کرم رضایی نیز در هفته گذشته دار فانی را وداع گفت.