کی گفته یانگوم میاد توی قهوه‌تلخ؟
نمی‌دانیم انتشار اخبار کذب برای برخی از نشریات چه سودی دارد؟ مطمئنا جنبه مالی برای اینگونه از مجلات در درجه اول اولویت قرار دارد و سعی می‌کنند با زدن تیترهای جنجالی، پول‌های کلانی را روانه حساب‌های مالی خود نمایند.


اواخر هفته گذشته بود که بسیاری از سایت‌های خبری مطلبی را از یک نشریه به اصطلاح شیک و امروزی در لیست اخبار خود قرار دادند. این خبر حکایت از آن داشت که «لی یونگ‌ئه» همان هنرپیشه یانگوم در سریال پرطرفدار «جواهری در قصر» قرار است در سی قسمت آخر مجموعه قهوه تلخ به عنوان آشپز دربار بازی کند. به گفته این نشریه مذاکرات ابتدایی مهران مدیری با لی یونگ‌ئه نیز صورت گرفته که بسیار رضایت‌بخش بوده است و این هنرپیشه کره‌ای نیز موافقت خود را برای بازی در این مجموعه پذیرفته است. این خبر کمی دور از ذهن به نظر می‌رسید بنابراین موضوع را از برخی عوامل این سریال پرسوجو کردیم. آنها با شنیدن این خبر بسیار متعجب شدند و در کمال ناباوری آن را تکذیب کردند.


حال در این فکر هستیم که درآمد یک رسانه آنقدر مهم است که در آن به شعور مخاطبان بی‌احترامی شود و با نوشتن اخبار تخیلی و تیترهای جنجالی، خوانندگان نادیده گرفته شوند؟! خدا می‌داند!


محسن باقری

شنبه ۲۰ آذر ۱۳۸۹