محصولات دانلودی

لاریجانی: انتخابات ۷ اسفند پیروزی نظام محسوب می‌‌شود

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه با اشاره به این مطلب که ایران یک تجربه ویژه برای بشریت به ارمغان آروده است بیان کرد: ما یک نظام مردم‌سالار براساس عقلانیت اسلامی را بنا کرده‌ایم.

خبرگزاری فارس: محمدجواد لاریجانی رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضاییه امشب در بیان کرد‌وگو با خـبـر ۲۱ بیان کرد: اولین نکته این است که حقوق بشر در کشورهای که سابقه دموکراتیک ندارند قابل فهم نیست اما در ایران که بکی از بهترین دموکراسی ‌های موجود در دنیاست حقوق بشر از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

وی با اشاره به این مطلب که ایران یک تجربه ویژه برای بشریت به ارمغان آروده است بیان کرد: ما یک نظام مردم‌سالار براساس عقلانیت اسلامی را بنا کرده‌ایم.

جواد لاریجانی تصریح کرد: برای غربی‌‌ها و حاضران در اجلاس حقوق بشر توضیح دادیم و گفتیم قبلاً اگر کسی می‌‌خواست به سراغ دموکراسی برود باید سرتا پا غربی می‌‌شد اما ما کاری کردیم و مدلی را ارائه کردیم که در همین انتخابات هفته اخیر هم باعث شد تا چشم جهانی ‌ها خیره شود.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه بیان کرد: به طور قطع این مدل براساس عقلانیت اسلامی شکل گرفته است.

وی افزود: ما صحبت کردیم و به حاضران در اجلاس گفتیم که کشورهای مدعی سردمداری حقوق بشر هیج علاقه‌ای به دموکراسی ندارند.

جواد لاریجانی بیان کرد: در سخنرانی رسمی خودم این موضوع را برجسته کردم که انتخابات ۷ اسفند جلوه مهمی از دموکراتیک بودن نظام جمهوری اسلامی است و البته دنیا فهمیده ملت ایران یک تجربه بزرگ داشته و به نظام خود پایبند است و متعهد است به حفظ این نظام.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه تصریح کرد: انتخابات اخیر ویژگی جالبی داشت که همه گروه‌‌های سیاسی ورود پیدا کردند حتی کسانی که یک وقتی حالت قهر داشتند در انتخابات حضور پیدا کردند و این پیروزی بزرگ برای نظام و قانون اساسی است.

وی درباره تأثیر حضور پرشور مردم در پای صندوق‌‌های رأی بیان کرد: امروز غربی‌‌ها فهمیدند که با یک کشور با ثبات و قدرتمند طرف هستند.

جواد لاریجانی درباره اینکه این الگوی مترقی چقدر به جهان شناسانده شده است بیان کرد: تا قبل از پیروزی مردم سالاری دینی در ایران وقتی مردم جهان اسلام به سمت دموکراسی می‌‌رفتند در مقابل خودشان دموکراسی سکولار را می‌‌دیدند و اطلاع دارید که نوعی کفر بود و توجهی به اسلام نداشت به خاطر همین از آنجا که مسلمانان نمی‌خواستند اسلام را از دست بدهند برخی به سمت سلفی گری می‌‌رفتند و گزینه‌‌های انتخاب محدود بود اما امروز فهمیده‌اند که یک مدل جدید در مقابلشان دارند و یک نظام سیاسی دارند که براساس عقلانیت اسلامی شکل گرفته و روح دموکراسی در همه شئونات آن موج می‌‌زند.

وی خاطرنشان کرد تا امروز غربی ‌ها می‌‌گفتند دو نوع نهاد در ایران وجود دارد نهاد‌‌های منتخب و نهاد‌‌های غیرمنتخب اما توجه نداشتند که نهاد رهبری هم به نوعی منتخب مردم است اما انتخابات خبرگان چشم آن‌ها را باز کرد که رهبری هم به نوعی توسط مردم انتخاب می‌‌شود.

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۱ March 2016 | 10:45 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
حراجی و تخفیف ویژه برای محصولات دانلودی
-------------------------------------------

گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما