لحظه نگار: گردهمایی سالیانه شاتل

لحظه نگار: گردهمایی سالیانه شاتل

محمدرضا شعبانعلی - همایش سالیانه شاتلامروز، دوستان عزیزم در شرکت شاتل، لطف کردند و من را هم برای حضور در همایش سالیانه شرکت شاتل که هر سال در فروردین ماه برگزار می‌‌شود دعوت کردند.

امسال همایش در برج میلاد برای بیش از هزار نفر از اعضای خانواده شاتل برگزار شد.

اگر چه به عنوان مهمان رفته بودم اما به دستور احمدرضا نخجوانی و مهندس شانه ساززاده، چهار یا پنج دقیقه با دوستان خوب شاتلی در رابطه با غبطه‌ای که همیشه به فعالان حوزه تکنولوژی می‌‌خورم، صحبت کردم و همان حرف همیشگی را که بارها گفته‌ام در آنجا تکرار کردم که به نظرم در دنیای معاصر کسی که می‌‌خواهد جهان و عالم هستی و مسیر آینده‌ی آن را بفهمد، یا باید به عنوان پیش نیاز، تکنولوژی و فلسفه تکنولوژی را بفهمد و یا بهتر است در مورد دنیا، “شعر” بگوید و بس!

البته شناخت تکنولوژی شرط لازم است و نه کافی. اما به هر حال، فعالان تکنولوژی بیش‌تر از افرادی مثل من که بیگانه با تکنولوژی هستند، در معرض این فرصت ارزشمند هستند.

پی نوشت ۱: زحمت این تصویر را دوستان شاتل رامسر کشیده‌اند و من عکس را از اینستاگرام آن‌ها برداشتم.

پی نوشت ۲: زیاد پیش آمده که من در مورد شاتل و شاتلی‌‌ها نوشته‌ام و طبیعتاً دوستی نزدیکی با مدیران و همکاران شاتل دارم. اما انصاف نیست که اشاره نکنم که دوستان بسیار خوبی هم در میان بچه‌‌های ‌های وب دارم و اتفاقاً بچه‌‌های ‌های وب هم، در متمم به صورت جدی حضور دارند. خدمت آقای ایمان میری و ارسیا خوبرو و علی رسولی و سایر بچه‌‌های ‌های وب هم ارادت خاص دارم و همیشه آرزو می‌‌کنم موفق بمانند و بتوانند در فضای رقابتی سالم، به رشد زیرساختهای مخابراتی کشور (با همه‌ی چالش‌هایی که دارند)‌ کمک کنند.

پی نوشت ۳: حیفم می‌‌آید یکی از اسلایدهای احمدرضا نخجوانی را در اینجا به شما نشان ندهم و آن شاخص ضریب دسترسی به اینترنت (Availability) است:

شاخص در دسترس بودن اینترنت در ایران - شرکت شاتلبه تعبیر زیبای احمدرضا، حدود ۱۳% داون بودن شبکه به معنای این است که حدود سه ساعت در روز در کشور (بحث مربوط به یک PAP خاص نیست) شبکه اینترنت مختل بوده است.

پی نوشت ۴: دوستان عزیزم. اگر چه می‌‌دانم که خودتان ملاحظه‌‌های کافی دارید. اما پیشنهادم این است که اگر کامنتی می‌‌گذارید خیلی به پی نوشت سه و تشریح و تفسیر آن نپردازید. همه‌ی ما، انبوه پارامترهای تاثیرگذار بر کیفیت ترافیک اطلاعات در کشور را تا حدی می‌‌شناسیم و به نظرم، فقط خوب است آرزو کنیم که کیفیت و سرعت دسترسی به اطلاعات (که به نظرم از آب یا هوا هم واجب‌تر است) در کشورمان، هر روز بهتر شود.

پی نوشت ۵: ارائه‌‌های مهندس شانه ساززاده را هم خیلی دوست دارم و معمولاً از آن‌ها جزوه برمی‌دارم. همیشه چیزهای خیلی خوبی می‌‌شود از ایشان یاد گرفت. کاش میشد و ایشان سخنرانی ‌های عمومی بیشتری برگزار می‌‌کردند.

دوره MBA آنلاین در سایت متمم: با بهره مندی از منابع روز دنیا

رادیو مذاکره: فایلهای صوتی رایگان آموزشی ارتباطات و مذاکره

رادیو متمم: فایلهای صوتی رایگان برای توسعه مهارتهای ما

+۱۳۴

  

مطلب بالا در حوزه موفقیت و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۷ April 2016 | 10:59 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.