اسامی بازیکنان دعوت شده به تیم ملی برای جام ملت‌ها

تیم ملی فوتبال ایران

کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران نام ۲۱ بازیکن را برای حضور در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ معرفی کرد.

به گزارش خبرینه از سایت فدراسیون فوتبال، کارلوس کی‌روش نام ۲۱ بازیکن را برای حضور در رقابت‌های جام ملتهای آسیا اعلام کرد.

تیم ملی فوتبال ایران

اسامی دعوت شدگان به تیم ملی به این شرح است:
دروازه‌بان‌ها: علیرضا حقیقی، محسن فروزان، علیرضا بیرانوند
مدافعان: هاشم بیک‌زاده، رامین رضاییان، سید جلال حسینی، وریا غفوری، امیرحسین صادقی، مرتضی پورعلی گنجی، احسان حاج صفی
بازیکنان میانی: وحید امیری، جواد نکونام، آندرانیک تیموریان، امید ابراهیمی، مسعود شجاعی
مهاجمان: اشکان دژاگه، علیرضا جهانبخش، خسرو حیدری، کریم انصاری فرد، رضا قوچان نژاد و سردار آزمون

* نام دو بازیکن در آینده اعلام خواهد شد.

سرمربی تیم ملی بعد از اعلام این فهرست، گفت: در مقطع کنونی که ما عازم جام ملت های آسیا هستیم و بعد از به اتمام رسیدن اردوی افریقای جنوبی، قصد دارم مراتب قدررانی خود را از تک تک بازیکنان ابراز کنم که در این اردو انگیزه، روحیه و رفتار حرفه ای از خود نشان دادند و مطمئن هستم بازیکنانی که نام آن‌ها در این لیست نیست در آینده نزدیک فرصتی دوباره خواهند داشت.

بر این اساس بازیکنان دعوت شده باید ساعت ۱۶ روز جمعه با حضور در هتل آزادی خود را به کادر فنی تیم ملی معرفی کنند.

دو بازیکنی که بعدا اعلام می‌شوند،چه کسانی‌اند؟

به گزارش خبرینه به نقل از ورزش ۳ محمد نوری هافبک پرسپولیس که امسال درخشش فوق العاده ای در ترکیب قرمزها داشته است، مهم‌ترین خط خورده تیم ملی است و جالب است که ایران هیچ بازیکن بازیگردان پاسور و کلاسیکی شبیه به او ندارد؛ اگرچه مسعودشجاعی یا حتی اشکان دزاگه ممکن است در این نقش قرار بگیرند.

کارلوس کی‌روش به جز نوری، ایمان مبعلی و رحمان احمدی را نیز از جمع با تجربه ها خط زده و سجاد شهباززاده نیز اسیر تیغ کی روش شده؛ درست مثل مهدی شریفی که پیش از جام جهانی در همین مرحله از تیم ملی حذف شد.

سایر خط خورده های تیم ملی، محمد نژاد مهدی از پدیده و حبیب گردانی از تراکتورسازی اند. این در حالی است که رامین رضاییان، وحید امیری و مرتضی پور علی گنجی در جمع نفرات این تیم حضور دارند.

همچنین، استقلالی‌های ملی پوش بی گزند از این مرحله گذشته اند ؛ فروزان، بیگ زاده ، صادقی ، تیموریان ، ابراهیمی و خسرو حیدری که نامش در بین مهاجمان اعلام شده است. البته دو یا سه نفر از این جمع دیگر جایی در استقلال ندارند.

اما نقطه ابهام فهرست تیم ملی دو بازیکنی است که کی روش گفته بعدا اعلام شان می کند. دو بازیکنی که احتمالا باید پولادی و رفیعی باشند. اگر این اتفاق رخ نداد و رضایت مقامات برای دعوت این دو جلب نشد از جمع خط خورده ها دو نفر به تیم ملی بر می گردند.

نکته ویژه: بی‌توجهی کی‌روش به دو لژیونر

در فهرست جدید تیم ملی که دیشب برای جام ملتها اعلام شد، یک نکته جالب وجود دارد. اینکه بر خلاف گذشته خبری از تمام لژیونرها در تیم ملی نیست.

کی روش که طی این چند سال نشان داده علاقه زیادی به استفاده از لژیونرها دارد برای جام ملتها روی نام دنیل داوری و استیون بیت آشور خط قرمز کشیده.

داوری که بعد از همراهی تیم ملی در جام جهانی، در گراس هاپرز شرایط خوبی نداشت و مدتهاست که در ترکیب اصلی این تیم به میدان نرفته، حالا باید شاهد حضور دروازه بانان دیگری در استرالیا باشد.

اما هر چقدر غیبت او در فهرست جدید تیم ملی تقریبا منطقی باشد، عدم دعوت از استیون بیت آشور عجیب است.

بازیکنی که با توجه به غیبت پژمان منتظری و مصدومیت خسرو حیدری، می توانست در لیست تیم ملی قرار بگیرد تا خیال کی روش بابت سمت راست خط دفاعی اش راحت باشد اما کی روش ترجیح داد بیت آشور را هم دعوت نکند.