محصولات دانلودی

ماجرای بزرگ‌ترین خودکشی‌ دسته‌جمعی‌

به گزارش لس آنجلس تایمز، جیم جونز رهبر یک فرقه انحرافی بود که با افکار پوچ و عقب افتاده خود، جان صدها نفر را به کام مرگ کشاند.
جیمز جونز سال ۱۹۶۷ از ایالت ایندیانا با دادن وعده برابری “سیاه” و “سفید”، عده‌ای از مردم را به دنبال خود کشید.
جونز از بی هویتی و سردرگمی مردم آمریکا و عواقب بد جنگ ویتنام در روحیه مردم سوءاستفاده کرد تا خود را مطرح کند و به عبارت دیگر از آب گل آلود ماهی گرفت تا عقاید پوچ خود را به دیگران القا کند.

وعده سرزمین موعود را داد و با سخنرانی در کلیسای خودش(موسوم به معبد مردم) و همین طور در کالیفرنیا تعداد زیادی از مردم را دور خود جمع کرد و حتی در یکی از سخنرانی هایش چنین گفت: “اگر وجود خدا را در من ببینید اشکالی ندارد” به عبارت دیگر کشیش جونز ادعای خدایی می کرد.

پس از مدتی وی عنوان کرد که آمریکا دیگر جای ماندن ما نیست و ما باید به سرزمین موعودی مهاجرت کنیم که نه دغدغه مالی داشته باشیم و نه از بمب اتم بترسیم و در نتیجه یک روز همه را به دور خود جمع کرد و فرمان هجرت به عمق جنگل های گوانا (کشوری کوچک در امریکای جنوبی) داد.

بلافاصله بعد از رفتن به گوانا، شهر رویاهای خود یا همان سرزمین موعود را ساخت و نامش را “جونز تاون” گذاشت و برای اینکه افراد بیشتری را به سمت خود جذب کند تصاویر ویدیویی از این شهر به آمریکا می فرستاد.

کمتر از یکسال از ساخته شدن شهر نگذشته بود که از “جونز تاون” گزارش رسید کسی اجازه خروج از این شهر ندارد و اگر فردی هم اصرار بر این کار داشته باشد شکنجه می شود.

ادامه این گزارش ها و افزایش نگرانی ها بستگان کسانی را که به گوانا رفته بودند، دست به دامن مقامات سیاسی آمریکا کرد.
دولت آمریکا یک سناتور به نام “رایان” را به همراه تعدادی از خبرنگاران به “جونز تاون” فرستاد.
بعد از ورود بی سر و صدای رایان و همراهانش به این شهر عده ای نزد رایان رفتند تا مقدمات فرارشان را فراهم کند که این خبر به گوش جونز رسید و بلافاصله دستور قتل رایان، همراهان وی و خبرنگاران را صادر کرد.

۳۰ دقیقه بعد از این قتل، جونز حامیان خود را جمع کرد و گفت: “اول کودکان و بعد خودتان سیانور بخورید تا با هم بمیریم.”
۲ ساعت بعد ۱۹۰۰ جنازه در شهر رویاهای جونز باقی مانده بود.

شبکه ایران

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما